Drwiny z holocaustu na naszej-klasie

Haniebne drwiny z holocaustu urządza sobie właściciel fałszywego konta na portalu nasza-klasa.pl. Sam siebie nazwał Bazyli Żyd Rogoziński. W czwartek po godz. 12 opublikował galerię zdjęć z Oświęcimia i spreparowane przez siebie podpisy - poinformował Alert24 Marian Golonka.
Marian Golonka przysłał na Alert 24.pl tę informację przed godz.14 i dołączył "print screen" (zrzut z ekranu) galerii autora, który nazwał się Bazyli Żyd Rogoziński. Jedno ze zdjęć z obozu koncentracyjnego, na którym widnieje czterech stojących obok siebie nagich chłopców na granicy śmierci głodowej podpisał : "Koledzy z pokoju". Hitler w wannie został podpisany: "ziom", swastyka - "znak pokoju", a zdjęcie bramy wjazdowej do obozu koncentracyjnego: "a to mój domek na Hawajach".

Ok. 15.30 udało nam się skontaktować z rzeczniczką portalu nasza-klasa. - W naszym serwisie cały czas pojawiają się fałszywe profile użytkowników i nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować, które z nich są nieprawdziwe - stwierdziła Joanna Gajewska, z naszej-klasy.pl. - Gdy dostaniemy informację, że któreś z kont może być fałszywe, natychmiast je weryfikujemy. W przypadku propagowania faszyzmu bądź antysemityzmu poprzez konto założone na naszej-klasie podejmujemy działania natychmiast i takie konto zostaje usunięte w ciągu 48 godzin - dodaje rzeczniczka.

O godz.16 dziennikarka gazeta.pl, ze swego prywatnego konta mailowego napisała o sprawie do działu obsługi użytkowników portalu nasza klasa, z prośbą o usunięcie fałszywego konta.

O godz. 18.50 - cała galeria nadal była dostępna na portalu.

O godz. 19.06 - z galerii zostało usunięte jedno zdjęcie - z podpisem "Koledzy z pokoju".

***

Po czwartkowej interwencji Alertu24, w piątek wcześnie rano cała galeria została usunięta.