Seria awarii Kolei Mazowieckich. "To zbieg okoliczności"

Od rana trwają awarie pociągów Kolei Mazowieckich. W okolicach Warszawy dochodzi do sporych opóźnień. Problem dotyczy pociągów co najmniej sześciu relacji. Pasażerowie mają kłopoty z dojazdem m.in. na Lotnisko Chopina. Informacje na ten temat przekazał nam czytelnik Alertu24.
Awarie zaczęły się już o piątej rano w okolicach Warszawy. Psuły się rozjazdy, urządzenia sterowania ruchem oraz pociągi. Spowodowało to serię kilkudziesięciominutowych opóźnień. Trwają prace przy usuwaniu awarii, jednak pasażerowie wciąż mogą spodziewać się problemów. Na swojej stronie internetowej Koleje Mazowieckie uprzedzają, że pociągi na Lotnisko Chopina mogą być opóźnione około 60 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

Poranne problemy powodujące utrudnienia, które mogą potrwać co najmniej do godzin przedpołudniowych, wystąpiły na trasach: Tłuszcz - Warszawa Wileńska, Warszawa - Radom, Skierniewice - Warszawa, Warszawa - Łowicz. Wciąż trwają problemy na stacji Lotnisko Chopina.

Co spowodowało tak dużą liczbę awarii w tak krótkim czasie? - To zbieg okoliczności - mówi Aneta Podgajna z biura prasowego Kolei Mazowieckich. - Fakt, że tyle rzeczy zawiodło naraz, to przykry przypadek. Opóźnienia wkrótce zostaną skorygowane - zapowiada.

Macie podobne problemy? Czekamy na Wasze relacje. Napiszcie do nas wiadomość przez formularz lub wyślijcie SMS na numer: 605 24 24 24

Więcej o:
Komentarze (9)
Seria awarii Kolei Mazowieckich. "To zbieg okoliczności"
Zaloguj się
 • abort

  Oceniono 6 razy 6

  "Zbieg okoliczności" w PKPowym slangu oznacza mniej więcej tyle, co "(jeszcze) nie wiemy, na co (na jaką siłę wyższą) zwalić". Ale wkrótce im ulży, bo winowajca się pojawi - wszak zima idzie.

 • oriolus7

  Oceniono 18 razy 4

  Od jakiegoś czasu śledzę fora i jestem pełen podziwu dla determinacji i zawziętości wyznawców PIS, wytrwale obszczekujących przy byle okazji obecną koalicję rządzącą.

  Uważam że pomimo swoich wad, dużo większym złem były by rządy PIS-u.

  O ile mnie pamięć nie myli te pociągi psuły się i spóźniały już od lat, wtedy gdy rządził PIS również, więc po co ta hipokryzja państwo PISmaki ??

  Rozumiem że dach na narodowym, mgły na lotniskach, tegoroczna susza i wiele wiele innych to również wina PO ( szczególnie premiera ).

  Jestem pełen podziwu nad stopniem waszej bezmyślności za co odpowiedzialne są pewne media z Torunia.

 • kar-ol

  Oceniono 2 razy 2

  Miałem dziś wątpliwą przyjemność jechać pociągiem z Piaseczna do Warszawy.
  Zamiast 19 minut prawie godzina, a ostatni odcinek pieszo, ponieważ pociąg stanął między Okęciem a Służewcem. Puste SKM'ki z lotniska miały pierwszeństwo przed zatłoczonym naszym pociągiem. Przepuściciliśmy dwie. Biedna konduktorka prosiła kontrolera o możliwość przejazdu, ale bez rezultatu.
  Ludzie się wkurzyli i chcieli wysiąść, ale oczywiście nie można drzwi otwierać w czasie "ruchu" pociągu.
  Pasażerowie wzięli sprawy w swoje ręce i drzwi otworzyli. Potok ludzi wylał się na scieżkę przy torowisku w kierunku Służewca

  Dziękuję kolejarzom za wspaniałą podróż, ale następnym razem wybiorę samochód - przyjemniej.
  A mogłoby być tak fajnie ...
  Bawcie się dalej związkowcy za nasze pieniądze

 • big_gadu

  Oceniono 1 raz 1

  A robia przeglady i konserwcje ?

  Nie - nie ma kasy, naprawiamy tylko awarie !

 • r.maszkowski

  0

  W sobotę pojechałem pociąiem do kolegi pod Warszawą, na trasie do Piaseczna. I tak też chciałem wrócić, ale nie doczekałem się przed 22 ani pociągu w kieruku Warszawy, ani Piaseczna. W WWW kolei mazowieckich była informacja o awarii trakcji. Być może pociąg po północy pojechał już normalnie, ale nie wiem. Udało się wrócić samochodem.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 15 razy -3

  8 stycznia 2008 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego stał się jedynym właścicielem Kolei Mazowieckich
  Czyli?.Wlascicielem jest PO i PSL.I tak Polska wyglada wlasnie.

 • bioder65

  Oceniono 17 razy -3

  jak nie dach to pociągi.Cały ten kraj to jeden wielki zbieg okoliczności.Najlepsze jest to ,że za cały ten burdel jeszcze nikt nie POniósł odPOwiedzialności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX