Polak mistrzem świata w sudoku. Pokonał 150 konkurentów

Jan Mrozowski po raz drugi został najlepszym graczem w sudoku na świecie. W zakończonych w środę mistrzostwach świata pokonał reprezentantów 28 państw. Informację o jego sukcesie przesłała nam na Alert24.pl siostra zwycięzcy.
Reprezentant Polski na podium stanął obok dwóch Japończyków: Kotay Morinishiego (drugie miejsce) oraz Hideaki Jo (trzecie miejsce). Zwycięstwo w rozegranych w Chorwacji zawodach to nie pierwszy jego sukces tej rangi. Mistrzem świata w Sudoku był już w roku 2010.

Pochodzący z Krakowa Jan Mrozowski japońskimi łamigłówkami zainteresował się w 2005 roku. - Od roku 2006 nieprzerwanie jest mistrzem Polski - mówi portalowi Gazeta.pl Aleksandra Morozowska, siostra Jana. - Wygrywał już sześć razy - podkreśla. Zwyciężał także w Mistrzostwach Polski w Łamaniu Głowy oraz Otwartych Mistrzostwach Czech w Sudoku.

Sudoku to popularna na całym świecie gra logiczna. Jej zasady zostały opracowane w Japonii w 1986 roku. Łamigłówka polega na uzupełnieniu cyframi wszystkich pól w kwadracie podzielonym na 81 obszarów. Chodzi o to, by w każdym rzędzie i każdej kolumnie dana cyfra wystąpiła tylko raz. Wbrew pozorom do rozwiązywania sudoku nie trzeba posiadać szczególnie rozwiniętych umiejętności matematycznych. Podstawą łamigłówki jest cierpliwość i zdolność logicznego myślenia.

Więcej o:
Komentarze (5)
Polak mistrzem świata w sudoku. Pokonał 150 konkurentów
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 10 razy 8

  Brawo!!!!!!!!

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  No to może zorganizować mistrzostwa świata w wypełnianiu deklaracji celnych, podatkowych i zusowych?

 • sirserbir

  Oceniono 9 razy -7

  sudoku nie zostalo opracowane w Japonii tylko we Francji i to na dlugo przed 1986r. ignoranci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX