Ponad 6 godzin opóźnienia pociągu ze Szczecina do Przemyśla. Może być jeszcze więcej

Pociąg TLK ze Szczecina do Przemyśla ma w tej chwili 347 minut planowanego opóźnienia. Ten czas może ulec jeszcze zmianie. Pociąg jedzie trasą, na której występują dwa utrudnienia w ruchu - jedno po wykolejeniu pociągów, drugie związane z zamknięciem toru.
- Wysłałem rodzinę do Krakowa. Mieli dojechać na miejsce o 17.30. Jak dobrze pójdzie, dotrą po 23 - napisał na Alert24 pan Piotr z Poznania. Pociąg TLK, jadący ze Szczecina do Przemyśla, ma ponad 6 godzin opóźnienia.

- Dzwoniłem do dyżurnego ruchu w Krakowie. Powiedział, że opóźnienie może jeszcze ulec zmianie - mówi pan Piotr. Jak dodaje, pociąg był opóźniony o dwie godziny już w Poznaniu. - Zgodnie z rozkładem miał przyjechać o 8.30. A na stacji Poznań Główny był o 10.40 - mówi.

Na trasie pociągu awaria sieci energetycznej i zamknięte torowisko

Pociąg jedzie wyjątkowo pechową trasą. Jak informują strony PKP i PKP InterCity, na trasie są utrudnienia w dwóch miejscach - pierwsze znajduje się tuż przed Poznaniem, we Wronkach, gdzie we wtorek wykoleił się pociąg towarowy. Linia jest zablokowana, a pociągi dalekobieżne jeżdżą przez Piłę. Opóźnienia na tym odcinku wynoszą, według PKP, około 200 minut.

Drugi problem to poważna awaria nienależącej do kolei sieci energetycznej. Na stronie PKP Intercity czytamy, że do tej awarii doszło na odcinku między Opolem i Wrocławiem dziś ok. godz. 10.30. Uniemożliwia ona pociągom przejazd z pełną prędkością na odcinku Opole -Wrocław.

Strony PKP i InterCity podają inne opóźnienia

- Co ciekawe, rozkłady jazdy na stronie PKP i PKP InterCity podają różne opóźnienie. Na stronie PKP jest to 120 minut. Na stronie InterCity jest to w tej chwili 347 minut - mówi pan Piotr. - Oczywiście nie udostępniono pasażerom żadnych ekstra napojów czy posiłku - stwierdza nasz czytelnik. - To w końcu Tanie Linie Kolejowe - dodaje.

- Smutne jest to, że inne pociągi, które wyjeżdżały z Poznania później, już dawno dotarły na miejsce - kończy nasz czytelnik.

Jak poinformowało PKP Intercity - pasażerom dostarczono napoje. - Wydano143 kawy, 87 herbat, 153 butelki wody mineralnej - informuje Beata Czemerajda z biura prasowego Intercity. - Nasi konduktorzy, zgodnie z procedurami, podczas przejazdu informowali osoby znajdujące się na pokładzie pociągu o przyczynach opóźnienia oraz możliwości złożenia reklamacji lub rezygnacji z kontynuowania podróży - dodaje. - Przypominamy, że każda z osób, która skorzystała z przejazdu pociągiem TLK Kossak ma prawo złożyć reklamację. Zgodnie z naszym regulaminem wystarczy zachować bilet, a samą reklamację złożyć osobiście w wyznaczonym punkcie lub przesłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub wiadomości e-mail pod adresami:

PKP Intercity SA Zakład Północny, Osada Kolejowa 12, 81-220 Gdynia, e-mail: skargi.gdynia@intercity.pl,

PKP Intercity SA Zakład Zachodni al. Niepodległości 8, 61-875 Poznań, e-mail: skargi.poznan@intercity.pl oraz

PKP Intercity SA Zakład Południowy Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków, e-mail: skargi.krakow@intercity.pl

Biuro prasowe Intercity stwierdza, że zostaną one potraktowane priorytetowo. Utrudnienia na obu trasach zostały zlikwidowane w piątek wieczorem.

Więcej o:
Komentarze (40)
Ponad 6 godzin opóźnienia pociągu ze Szczecina do Przemyśla. Może być jeszcze więcej
Zaloguj się
 • west500

  Oceniono 25 razy 17

  Wczoraj odprowadzałem bliskich na pociąg relacji Poznań - Łódź. opóźnienia od 120 do 200 minut. W końcu pojechali pociągiem osobowym, który trasę, którą ja pokonuję samochodem w 2-2,5 godziny potrzebował 5 godzin. oczywiście z opóźnieniem. To jest Polska właśnie - zasrane pseudopaństewko, gdzie ważniejsze jest ładowanie 7 miliardów rocznie na złodziejski kler watykański zamiast na drogi, koleje, służbę zdrowia, przedszkola, szkoły... Gdzie każda złotówka z podatku jest marnotrawiona lub rozdawana między kolesiami. Nieważne, czy lewica, prawica, czy cokolwiek innego. Cały ten burdel z Wiejskiej powinno się izolować od społeczeństwa.

  Młodzi - nie macie nic do stracenia - im szybciej opuścicie to polskie kure...stwo, tym szybciej zgotujecie sobie lepsze, normalne życie. Nie czekajcie...

 • zzj

  Oceniono 11 razy 9

  no, a jak, przcież ta zdzirosława grażynka cudak z pkp nie raczy telefonu odebrać,
  stary szmatławiec w nosie ma los ludzi i innych klientów,
  już dawno powinni zwolnić to stare pachruście, ale cóż robotę po znajomości dostała - tak samo jak załatwiała innym w poznaniu

 • d25

  Oceniono 8 razy 8

  Co za problem ... 1980 było na tej trasie 72 godziny (tak, tak 3 doby)...szwagier przez to w pierdlu wylądował bo się spóźnił dwie doby z przepustki z wojska i uznali go za dezertera... dobrze że się po kilku dniach wyjaśniło...

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 6

  Zamiast banków trzeba było sprzedać PKP.

 • darkcrosser

  Oceniono 10 razy 6

  Przemyśl przepiękne miasto. Ale ilu z nas o tym słyszało? Polska ma swoje cudowne miejsca, ale nie potrafimy ich wypromować.

 • big_gadu

  Oceniono 8 razy 6

  Brawo !

  Zimą będzie lepiej !

 • 2jajeczny

  Oceniono 5 razy 5

  No to mamy poprawę w odniesieniu do zeszłego roku, kiedy to pociąg z Lublina do Szczecina był opóźniony o 17 godzin. Nareszcie możemy mówić o sukcesie.

 • felucjan

  Oceniono 15 razy 5

  Czytelnik wysłał rodzinę ze Szczecina do Krakowa?

  OLT Express 90 minut 99 zł. Po drodze ciasteczko i kawa.

  Dla mnie takie usługi są alternatywą dla podróży jakąkolwiek spółką PKP. Mam ich dosyć.

 • ziomal101

  Oceniono 9 razy 5

  Na nieszczęście całego tego bajzlu nawet DB nie weźmie za darmo. A szkoda.
  Jadę na wakacje i największy problem to dostać się do granicy, potem już lajtowo DB, bilety w 3 dni mam w skrzynce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX