Szczyt bezczelności na Allegro: "Kup kod do Diablo III. Tylko nie działa"

Wyjątkowo bezczelny okazał się działający w portalu aukcyjnym Allegro oszust. Sprzedał kody, które miały pozwolić na ściągnięcie popularnej gry Diablo III. Kody nie działały. Sprzedawca sam pisał o tym na swojej aukcji.
Gra komputerowa Diablo III jest niezaprzeczalnym hitem. Uznano ją już za " najszybciej sprzedającą się w historii grę na komputery PC". W Polsce wyniki sprzedaży nie są jeszcze znane, ale według szacunków mogły przekroczyć 80 tys. egzemplarzy. Na półkach sklepowych brakuje już kopii gry, a nowa dostawa do dystrybutora ma dotrzeć dopiero na przełomie czerwca i lipca.

Gracze szukają innych metod zakupu gry. Alternatywą do pudełka z płytą jest dystrybucja cyfrowa. Należy zakupić specjalny klucz, który pozwala na ściągnięcie gry z internetu. Taki właśnie klucz sprzedawał jeden z użytkowników portalu aukcyjnego Allegro. Problem w tym, że klucz nie działał. Sprzedający sam to napisał.

Sprzedający: "Kod jest bezużyteczny. Przeznaczony dla kolekcjonerów"

"Kod pochodzi z legalnego źródła, przeznaczony dla kolekcjonerów, bez możliwości aktywacji. Kupujesz go na własną odpowiedzialność, kod jest bezużyteczny, nie przyjmujemy zwrotów sprzedawanego kodu (jest to tak zwana replika kodu, która została wykonana przez sprzedającego). Kod dostarczamy w ciągu pięciu minut" - czytamy w opisie aukcji. Ta treść umieszczona jest w jego środku, pomiędzy opisami gry.

Parę osób dało się nabrać. Aukcja trwała wyjątkowo krótko. Po dwóch godzinach wszystkie osiem niedziałających kodów zostało sprzedane.

"Aukcja trwała bardzo krótko. Nie zdążyliśmy skasować"

- Przez cały czas pracował zespół naszych specjalistów monitorujących wystawione oferty pod kątem ich legalności i zgodności z Regulaminem. W przypadku stwierdzenia naruszenia zasad oferta jest natychmiast usuwana i tak stałoby się w tym przypadku. Jednak oferta była dostępna zaledwie przez dwie godziny - informuje Anna Tokarek z działu komunikacji korporacyjnej grupy Allegro.

Jak dodaje, serwis po zweryfikowaniu oferty wysłał do kupujących maile z prośbą o niefinalizowanie transakcji. - Oczywiście, jeśli którykolwiek z kupujących został poszkodowany, to otrzyma od Allegro odszkodowanie. Najważniejszym warunkiem otrzymania odszkodowania jest zgłoszenie sprawy na policję - stwierdza.

- W związku ogromnym zainteresowaniem grą Diablo III sugerujemy naszym użytkownikom, aby dokładnie czytać opisy oferowanych produktów, a w razie wątpliwości co do legalności oferty, niezwłocznie skontaktować się z Allegro - przypomina Tokarek.