Ukraina: ukradli polskie godło z pomnika ku czci ofiar rzezi wołyńskiej

Będący nadal w budowie pomnik ku czci ofiar rzezi w Ostrówkach na Wołyniu został zdewastowany - donosi za Kresy.pl czytelnik Alertu 24 ?TK?. Z monumentu skradziono polskie godło z orłem.
"Z krzyża, który stanowi centralną część monumentu w Ostrówkach na Ukrainie, ukradziono polskie godło z orłem" - pisze na Alert 24 użytkownik "TK", powołując się na portal Kresy.pl.

Sprawcy pozostają nieznani. Nie wiadomo też, czy władze polskie podjęły jakiekolwiek działania w tej sprawie.

Pomnik ma upamiętniać rzeź w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej z sierpnia 1943 roku. Wsie położone na Wołyniu zostały wtedy zaatakowane przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Ukraińscy nacjonaliści w ciągu kilku godzin zamordowali wówczas ok. 1050 mieszkających tam przedstawicieli głównie polskiej mniejszości. Do dziś zbrodnia nie została osądzona.

Więcej o:
Komentarze (46)
Ukraina: ukradli polskie godło z pomnika ku czci ofiar rzezi wołyńskiej
Zaloguj się
 • prof.gzymek

  Oceniono 39 razy 35

  We wsi Swynarzyn ,pow. Kowel 4 letniego synka Lipskich przybili do stołu za język ,a pozostale rodzeństwo zostalo wrzucone do studni.We wsi Czmykos 11 letniej Janince Kotas znajomy ukrainiec z tej samej wsi odrąbał nogi w połowie łydek, zmarła w rowie z wykrwawienia .Dwoje dzieci Władysława i Janiny Hulkiewiczow jedno sześcioletnie,a drugie sześciomiesięczne zakopali żywcem.We wsi Zamlicze (pow. Horochow) piecioro dzieci Usarskich porąbano siekierami,niemowlętom połamano wszystkie kosteczki ,gnojem miały zatkane usta ! W Ostrowkach w powiecie Lubomelskim zamordowano 204 dzieci w wieku do 12 lat na co najmniej 474 zamordowanych dorosłych mieszkancow.
  Dlaczego IPN, rzad polski sie tym nie zajmie ? Przecież płacimy im krocie miesiecznie na ich utrzymanie !

 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 40 razy 22

  Po tych ukraińskich zwierzętach - faszystach niczego innego sie nie spodziewałem ! Hańbą było to że upośledzony , opóźniony w rozwoju zimny lech gdy żył to latał na ukraine co chwilę ( był tam 21 razy ) i lizał usłużnie jak lokaj , jak petent brudne buty ukraiśkjiej swołoczy , banderowskich śmieci !!!

 • prof.gzymek

  Oceniono 34 razy 20

  Mazury do dziury ,Polaki do sraki ,mużyki do neba , bo tam ich potreba.
  40 -50 tysiecy polskich dzieci w Wołyniu i Małopolsce wschodniej .( okolo jedna czwarta ofiar ludobojstwa.
  Kto sie o nich upomni?
  Kiedy?

 • almagus

  Oceniono 26 razy 14

  Zapiekła nienawiść biedy i utraty samodzielności!

  talk.polonia.net/viewtopic.php?f=14&t=367&p=6898&hilit=Rusinie#p6898
  Cóż to za nacja Polak się pyta?
  Gdzie bohaterem zostaje bandyta?
  Gdzie oprawcy wiodą pokolenie.
  Z hasłem dla Polaków zatracenie.
  Rusin Biały, Zachodni i Wschodni.
  Tak mordowania Polaków głodni?
  Przystań Rusinie nad polską mogiłą.
  Gimnazjalisty żywcem ciętego piłą...

 • cracovia.figiel

  Oceniono 30 razy 14

  To tylko POMARAŃCZOWI MOGLI TAK ZROBIĆ. Ci sami którzy z Prezydentem Juszczenką wychwalali pod niebiosy Banderę. Największego mordercę Polaków. A Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński mówił wtedy w tv, że nie jest to zagrożenie dla Polski, bo to jest związane ze zbliżającymi się wyborami na Ukrainie. Takiego POlska miała Prezydenta. I za to go na Wawel wywieźli.

 • najlepszy.babel

  Oceniono 17 razy 7

  Od początku byłem przeciw Euro na Ukrainie ! Cholerni BANDEROWCY za bardzo się rozpasali - nie na swojej ziemi ! Modlę się żeby Euro nie odbyło się na Ukrainie !

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 6

  Obawiam się, że to działanie ma na celu wprowadzenie dodatkowych elementów do anty ukraińskiej nagonki.
  Cała ta sprawa EURO-Tymoszenkowa + głosy pani Steinbach wieńczące bojkot w wykonaniu "wrażliwych" na krzywdy niemieckich polityków, to jedna wielka śmierdząca nagonka na Ukrainę. Widać powściągliwość Polski w tej sprawie kogoś zirytowała. i próbuje wrobić Polaków w tą podłą rozgrywkę.

 • p.danych

  Oceniono 5 razy 1

  A z czego było? może warto odbić, i samemu na złom oddać...

  Putin - srutin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX