Komentarze (598)
Wystąpił z Kościoła, chce usunąć dane z ksiąg parafialnych. "GIODO zaniedbał obowiązki"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • a-theist

  Oceniono 18 razy 12

  chora religia, chore spoleczenstwo!
  jak slabi i uposledzeni sa ludzie ktorzy
  poddaja sie dyktatowi watykanskich patalachow.

  przykro patrzec ze ludzie nie sa zdolni do samodzielnego decydowania o wlasnym zyciu
  tylko spedzaja czas kleczac i upadlajac sie liczac ze rzeczywistosc dokona sie za nich

  stop religion

 • drakaina

  Oceniono 14 razy 12

  Wykładnia wykładnią, a draństwo draństwem, bo zazwyczaj było się "członkiem kościoła" na podstawie decyzji rodziców, a nie własnej...

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 12 razy 12

  Ta czarna pijawka robi duży błąd - sprawa nabierze rozgłosu, a koleś i tak stworzy precedens. Nawt gdby sądy pomroczyńskie nie dały mu satysfakcji to jest jeszcze Sztrazburg. Pomroczna bezapelacyjnie prowadzi w rankingu przegranych procesów z obywatelami. Każdy pomroczyński urzędas jest butny i głupi, hehe ... współczuję tym co płacą podatki w tym groteskowym kraju!

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 13 razy 11

  Kościół Katolicki z założenia łamie ustawę o ochronie danych osobowych. Z tłumaczenia GIODO jednoznacznie wynika, że nie tylko "zaniedbał swoje obowiązki", ale w ramach "wypracowanej na spółkę z episkopatem wykładni" przystał na łamanie prawa, na którego straży stać powinien, a nawet się tym chwali.. Cytując GIODO "oznacza to, że dane apostaty nie mogą być dalej przez ten Kościół wykorzystywane", zastanawiam się, jak nazwać bezwarunkowo stosowane przez Kościół publiczne ogłoszenie (z ambony, na wszystkich mszach) pełnych danych osobowych występującego (komentarz pomijam).

 • lista666

  Oceniono 13 razy 11

  Wydaje mi się, ze mamy tutaj do czynienia z zupełnie innym problemem. Ten pan nie zapisał się do KK, zrobiono to za niego, bez jego wiedzy i woli, jak większości z nas. zostaliśmy ochrzczeni, bo taka była wola rodziców, nikt nas się nie pytał, czy tego chcemy i czy wiara, jaka nam się proponuje jest nam miła. Należałoby się zastanowić, czy instytucja zapisywania poprzez chrzest do KK nie jest sprzeczna z nowoczesnym prawem. Zgodzilibyście się, zeby kilka dni po urodzeniu rodzice należący do jakiejś partii politycznej wciągali was w poczet jej członków? A potem odmawiali prawa usunięcia takiego wpisu?

 • odbieracz

  Oceniono 11 razy 11

  Obłuda... GIODO wyprawia cuda na kiju "w obronie prywatności" zaliczając na przykład adres IP czy e-mail jako dane osobowe ale tak kardynalna sprawa jak prawo do decydowana o przynależności wyznaniowej (rzecz kluczowa w przypadku złapania przez bojówki muzułmańskie :)) jest spuszczana po "kiju", bo przecież KK nie wolno drażnić...

 • gdyniak481

  Oceniono 16 razy 10

  Brawo Panie mecenasie to się należało dawno zrobić ale jak to w katolandzie kościół jest jak święta krowa i trzeba bata na plebanów

 • ninanana

  Oceniono 14 razy 10

  1% podatku każdego obywatela, który figuruje w dokumentach jako członek kościoła trafia na konto tej organizacji chroniącej pedofili i dodatkowo wymuszającej na wiernych - zwłaszcza tych starszych, łatwowiernych i bezbronnych - składki i opłaty. Ta organizacja to ludzie najgorszego rodzaju, bez honoru, bez umiaru w swojej żądzy pieniędzy. Czy kogokolwiek z Was dziwi, że zachowują się podle? To jest paskudna instytucja wykorzystująca etos wiary i ideałów do której - jak wszyscy widzimy - bardzo, bardzo jest jej daleko.

 • vald

  Oceniono 13 razy 9

  Panie Binias, to proste. Dlatego żeby w statystykach KK dalej było 90% katolików. Nie rozumiem tylko dlaczego KK tak się przed tym prawem stosowanym w całej Europie broni. przecież działa na swoją niekorzyść,a w przyszłości to się zemści.

 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 11 razy 9

  klechy liczą na mamonę

 • apache5

  Oceniono 13 razy 9

  Wszystkie te "wykładnie" i "uzgodnienia" są akurat takie jak pasuje Kościołowi . Czy to nie jest państwo wyznaniowe z definicji ?

 • holtze

  Oceniono 11 razy 9

  rychoku i puuuchatek: nie mozna porownywac urzedu panstwowego (usc) z kosciolem katolickim...
  kosciol katolicki to prywatna organizacja wiec powinien podlegac GIODO tak jak kazdy obywatel, firma itd

  kosciol ani zadne inne sekty nie maja prawa przetwarzac danych osobowych ludzi ktorzy sobie tego nie zycza!

  zdaje sie ze jedynie pozwy zbiorowe naucza twardoglowych katolikow szacunku do prawa.
  afery pedofilskie i pozwy zbiorowe raz na zawsze wygnaly kosciol katolicki z usa. w polsce pomoze nam GIODO :-)

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 13 razy 9

  Dobrze,że jeszcze komuś się chce walczyć o zasady. Bo mnie już nie.Wisi mi wszystko,łącznie z moim krajem.Staram się tylko nie być złodziejem i złodziejaszków nie toleruję.

 • dekk

  Oceniono 10 razy 8

  Dobrze, niech zrobią porządek z tą mafią. Podatków nie płacą, z danymi robią co chcą.

 • arius5

  Oceniono 12 razy 8

  W sumie facet NIE nalezal do kosciola, ale byl przymusowo wcielony jako dziecko.
  Tak jak wszyscy inni.

 • moccobaron

  Oceniono 8 razy 8

  mireczekb
  Masz racje, "wiara niesie miłość", gorzej z księżmi, nie mówiąc już o opasłych, załganych biskupach. Wiarz w ich wydaniu napawa obrzydzeniem!

 • jano53

  Oceniono 10 razy 8

  W ten właśnie sposób ci czarni oszuści wmawiają ciemnocie że są władcami 95% Polaków.

 • kukuryku20

  Oceniono 11 razy 7

  Ten wyrok to światełko w tunelu. Kościół jest poza prawem. Czas to zmienić!

 • kwitek44

  Oceniono 9 razy 7

  Tak a propos, polska procedura rezygnacji z obywatelstwa na własną prośbę należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Ciekawi mnie czy państwo polskie usuwa dane osób, które przeszły tą długą drogę i zrezygnowały z obywatelstwa polskiego - wątpię.

 • ajakkuba

  Oceniono 9 razy 7

  Dla Kosciola katolicy to wszyscy ludzie ochrzczeni. Ale taki "katolik" jest czesto bez wartosci. Kosciol powinien wymagac pisemnej deklaracji z podpisem, od kazdej ochrzczonej osoby, ktora ukonczyla 18 lat, czy swiadomie chce lub nie chce byc dalej katolikiem. Poniewaz tak nie jest, dzisiejsze koscielne statystyki to fikcja a apostazja to farsa.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 9 razy 7

  Jak widać z 'czarnej mafii' nie można wystąpić, tylko śmierć może ciebie od niej uwolnić...

 • gdyniak481

  Oceniono 9 razy 7

  W roku 1968 kiedy byłem w wojsku zapisano mnie do PZPRu jako kandydat na członka Byłem więc członkiem zbrodniczej organizacji komunistycznej Kiedy w grudniu 1970 roku w Gdyni strzelano do mnie wystąpiłem z tej na wskroś bandyckiej ,zbrodniczej organizacji.Kiedy po latach przynależności do Kościoła Katolickiego i po uświadomieniu sobie tego co to jest KK Złożyłem do parafii chrztu , akt apostazji.Nie odbyło się bez problemów i robienia pod górkę , przez katabasów W aktach byłych czerwonych nie ma śladu po moim uczestnictwie ,Więc nie widzę powodu aby i dane z papierów Katolandzkich zniknęły raz na zawsze i żebym nie figurował jako katol i numerek w statystyce

 • maryla5-3-2

  Oceniono 15 razy 7

  Panie Binias, wypada tylko Panu podziekowac i mysle ,ze ten problem nareszcie bedzie uregulowany.

 • eurypides77

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo. Sam zastanawiałem się nad takim powództwem. Miejmy nadzieję, że skończy się sytuacja w której księża są ponad prawem.

 • walek.st

  Oceniono 14 razy 6

  Ma facet rację. Jeśli się z czegoś wypisuje, to ma prawo żądać żeby usunęli wszystkie dane o nim. Ten kościół katolicki to co to jest , święta krowa czy co?! Wszystkich prawo dotyczy a ich nie?! Jak kościół katolicki nie chce respektować prawa to powinien moim zdaniem zostać natychmiast ZDELEGALIZOWANY. Tę czarną zarazę trzeba wreszcie nauczyć rozumu, bo panoszą się w Polsce jak by to nie bała Polska a watykań. Trzeba im wutłumaczyć gdzie są jak sami nie wiedzą!!!!!

 • katrina_bush

  Oceniono 8 razy 6

  ta religia "na siłę" mi się zdecydowanie nie podoba

 • lava71

  Oceniono 12 razy 6

  Polska jest ubezwłasnowolniona. Natychmiast trzeba wypowiedzieć Konkordat i zacząć traktować wszystkie sekty religijne jak firmy. Opodatkować, odebrać dofinansowanie z budżetu i kontrolować czy nie działają na niekorzyść państwa i polskiego społeczeństwa. Natychmiast należy zlikwidować lekcje religii, które sieja ciemnotę, zacofanie oraz podział w społeczeństwie.
  Wieloletnia zbrodnicza działalność tej organizacji przyniosła śmierć milionom ludzi na całej Ziemi.

 • x2468

  Oceniono 8 razy 6

  Skoro wystąpił należy jego dane usunąć.Tak jak to się dzieje w cywilizowanych instytucjach państwowych.Mam nadzieje ze p.Bienias poprowadzi sprawę do Strasburga.

 • w.zboralski

  Oceniono 8 razy 6

  A potem ktoś się dziwi, że ludzi ponoszą nerwy i podpalają jakieś instytucje...

 • rav1932

  Oceniono 7 razy 5

  kościół jest przecież święty! i nie wolno wg. niego stosować świeckiego prawa!

  od dawno mogą gwałcić rabować unikać podatków ba może nawet i mordować i nie ma na nich bata...nic nowego...

  DO STRASBURGA!!!!

 • orfeusz.pl

  Oceniono 11 razy 5

  Jestem katolikiem, wiem, że w dzisiejszych czasach pełno jest nagonki na kościół, ale w tej sprawie jestem zdania, że GIODO łamie prawo. Każdy kościół czy związek wyznaniowy powinien być w takiej sprawie traktowany zgodnie z literą prawa.

 • ricardo.53

  Oceniono 9 razy 5

  Za wpisanie co łaska przy chrzcinach, a za wypisanie musi być hojna stawka ustalona przez pryncypała !!!

 • anty-lady

  Oceniono 6 razy 4

  Też jestem apostatą. To wstyd należeć do kościoła, który toleruje działalność rydzykowej sekty.

 • kartofiellach

  Oceniono 4 razy 4

  Czarna mafia nie odpuszcza i NIE ODPUŚCI, nie po to Opus Dei coraz mocniej zasadza się w Polsce, nie po to maja swoje macki w najwyższych kręgach władzy.

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 12 razy 4

  Kościotrupiarze chcą, żby ich archiwa i bazy danych były wyjęte spod regulacji prawa. Na każdym kroku domagają się te watykańskie mendy wyjątkowego i specjalnego traktowania. A to jeśli chodzi o opodatkowanie dochodów, a to ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne szamanów, a to tajność kościotrupich finansów... Jak długo jeszcze potrwa zanim zaczniemy traktować tych zboków jak podmiot którym rzeczywiście są: korporację. I dlaczego niby gnoje mają mieć status organizacji wyższej użyteczności? Przecież to zawodowi kłamcy, handlarze złudzeń, iluzji i psychologicznego placebo, to ma być wyższa użuteczność?

  Czy ludożerstwo zwłok podziurawionego trupa i wampiryzm na jego krwi to ma być wyższa posługa duchowa? Albo pogaduszki z zaślinionym zboczonym klechą zamkniętym w drewnianym kiblu? Kpina. Czas już sprowadzić zboków do parteru i nauczyć, że czasy specjalnego traktowania się skończyły a zaczęły czasy panowania rozumu.

 • bloody_ut

  Oceniono 6 razy 4

  " Polska jest jedynym krajem członkowskim Unii Europejskiej, w którym ustawa o ochronie danych osobowych ograniczyła jurysdykcję organu ds. danych osobowych wobec kościołów - mówi Robert Binias"

  nie jestem tego taki pewien - w Grecji w dowodzie osobistym jest rubryka "wyznanie", prawosławie jest wyznaniem uznanym przez prawo za państwowe, i wcale bym się nie zdziwił gdyby w przedmiotowej kwestii było tam podobnie. nie wydaje mi się żeby ten pogląd opierał się na solidnych podstawach - należałby to porządnie zbadać.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 4 razy 4

  Chyba większość dyskutantów ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
  Nie idzie o wymazanie danych z ksiąg, tylko o taki drobiazg jak dopisek - Ten człowiek wypisał sie z KK i nie jest wiernym KK zgodnie z obowiązującym prawem.
  .
  Jest nadal doliczany do 95% katolików we wszystkich statystykach.

 • tygrysiewicz

  Oceniono 5 razy 3

  Czemu się dziwicie?
  Przecież koloratkowi lubują się wręcz w prowadzeniu jakichś pogiętych kartotek, wpisow, zapisów, gustują w prześwietlaniu: ,,czyś uczęszczał'', ,,czyś nie uczęszczał''.
  A wizyta w niejednym tzw.: ,,biurze'' parafialnym przypomina przymusową wizytę w dawnym komitecie (wy mówcie, a my wszystko wiemy), albo na SB.
  Tak.... Przaśny totalitaryzm księżom wyłazi zza mankietów.

 • kzrider

  Oceniono 5 razy 3

  "Nie bardzo rozumiem. Kościół musi mieć informacje, że taki koleś był zapisany jako katolik a później wystąpił. To normalne, ten okres i fakt apostazji dotyczy kościoła."

  Nie do końca tak jest. Jeśli instytucja chce przechowywać dane o tym, że ktoś w niej funkcjonował to powinna takie dane zanonimizować czyli np. usunąć imię i nazwisko, zostawić sam pesel albo samą datę i miejsce chrztu. Nie mogą bez mojej zgody przechowywać moich danych osobowych gdy wystąpiłem z kościoła.

 • p1rat

  Oceniono 3 razy 3

  kolejny przykład na to, że klechy i samkościół stoją w Polsce ponad prawem a państwo zamiast chronić obywatela chroni i popiera działania czarnej stonki.
  zupełnie nie wiadomo dlaczego prawo dotyczące ochrony danych osobowych nie dotyczy kościoła katolickiego.
  tymczasem kościół wciąz wykorzystuje te dane w większym stopniu niż spamerzy. co jest gorsze ?

 • eurotrendywppl

  Oceniono 3 razy 3

  Nie można zmieniać przeszłości.
  Nie można ulegać kosmetykom przeszłości.
  Tak na ten przykład we Wrocławiu jest Hala Ludowa. Ale kosmetycy przeszłości orzekli, że ładniej będzie Hala Stulecia.

 • siubes

  Oceniono 11 razy 3

  Kosciol olewa prawo. Nic nowego.

 • clarus2

  Oceniono 9 razy 3

  @dyngos
  >>Ale przecież był ochrzczony, to jest fakt. Fakt chce usuwać?<<<

  "Chrzest katolicki",to jest parodia chrztu.Dokąd,kler będzie ogłupiał ludzi???

 • gralp

  Oceniono 7 razy 3

  GIODO paranoizuje na temat listy kontaktów w komórce, a jak ktoś chce się wypisać z jakiegokolwiek serwisu i choćby marny bit po nim zostanie - GIODO nie daruje. tymczasem kościołowi daje wolną rękę? co to q***, ma znaczyć?

 • kylax1

  Oceniono 11 razy 3

  Wojciech Wiewiórowski nie nadaje się do pełnienia funkcji GIODO. To bandyta i przestępca watykański, agent faszystowskiego kleru katolyckiego.

  Gdzie Polsce do cywilizacji, jaka panuje za oceanem, gdzie kler zbankrutował, a sądy traktowały katolyckich bandytów, tak jak na to zasługiwali.

 • drugiobserwator

  Oceniono 7 razy 3

  mireczekb napisał:

  Możecie na głowach stawać, rwać włosy, pluć na Kościół, posługiwać się oszczerstwami - i tak ponad tysiącletniej katolickiej Polski z umysłów ludzi nie usuniecie. Polska była, jest i będzie chrześcijańska, i dobrze, bo ta wiara niesie miłość.
  ========
  Odpowiadam:
  - Oooo,tak , miłość bezgraniczna.
  Działo się kilka lat temu.Kiedy znajoma ,osoba uboga,po niespodziewanej śmierci męża poszła do księdza załatwić pogrzeb . Jak zwykle należy się "co łaska,ale nie mniej niż...". Wtedy odpowiedziała szczerze:
  - Nie mam pieniędzy.
  Usłyszała wtedy z ust proboszcza:
  - Idź, pożycz .
  Taka jest miłość KK i jego miłosierdzie.

 • elem901

  Oceniono 7 razy 3

  Ja mam pytanie do tych wszystkich szalejących tu z liczbami. Kto gdzie i kiedy posłużył się statystyką mówiącą że: 90/95/98/99/99,9 procent mieszkańców Polski jest katolikami? Bo sami nazywacie tą liczbę mityczną a tymczasem nikt poza wami się na nią nigdzie nie powołuje.

 • bzdurynaresorach

  Oceniono 9 razy 3

  .
  Za jakies 50 moze 60 lat jak juz Watykan bedzie w Polsce rzadzil pelna geba tez utworza swoj IPN i wtedy te ksiegi beda bardzo cenne. Pejsate pojda za kraty, nawet te spiochy a reszta zostanie poddana weryfikacji.
  Radzilbym sie nie wypisywac !
  .

 • kwa_mac

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko diecezje, w których szamani współpracowali z SB, gromadziły dane o parafianach. Dane te były sprawdzane i weryfikowane w czasie tzw. kolęd. W niekórych parafiach nawet spowiedź była ewidencjonowana specjalnymi "kartkami" wydawanymi przez proboszczów. Ba! w niektórych parafiach ten "zwyczaj" funkcjonuje do dziś. Stał się bowiem wygodnym narzędziem do wyłudzania pieniędzy.
  Człowiekowi, który nie oddawał "kartek do spowiedzi" odmawia się się katolickiego pochówki. NO CHYBA< ŻE RODZINA EXTRA ZAPŁACI.
  Konkordat trzeba zerwać.

 • piemont12

  Oceniono 5 razy 3

  Takich ludzi, którzy wystąpili z KK w Polsce jest setki tysiecy, jak nie miliony....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX