Weekendowe problemy Allegro. Google myślało, że wysyłają spam

Google zablokowało w weekend wszystkie maile pochodzące z domeny Allegro. Do używających poczty na serwisach Gmail i Gazeta.pl nie przychodziły potwierdzenia zakupu, informacje o wpłatach i wszystkie inne.
- Google zablokowało na skrzynkach Gmail maile od Allegro. Nie dochodzą potwierdzenia zakupu, linki aktywacyjne, informacje o wpłatach od kupujących itp. - napisała wczoraj na Alert24 "klepa89".

- Od soboty nie działa system powiadomień Allegro dla wszystkich skrzynek mailowych Google (również dla adresów Gazeta.pl, które używają zasobów google'a) - pisał inny czytelnik serwisu, Maciej Szadkowski. - Użytkownicy Allegro nie otrzymują powiadomień oraz wiadomości od kontrahentów (dotyczących np. zmiany adresu wysyłki itp.), a także zapytań wysyłanych za pośrednictwem strony Allegro.pl - informował.

- Zaistniała sytuacja powoduje chaos i budzi obawy u sprzedawców i kupujących korzystających z adresów gmail.com - pisał nasz czytelnik. W jej wyniku może dojść do nieporozumień i opóźnień w wysyłce, a w efekcie do strat po stronie sprzedających i kupujących - stwierdzał czytelnik.

Allegro: "Maile od nas są odrzucane".

Już w nocy z soboty na niedzielę pojawiła się na forum Allegro informacja o blokadzie poczty.

- Niestety na tą chwilę wszystkie nasze maile wysyłane na skrzynki w gmail'u (i pewnie też w gazeta.pl) są odrzucane z komunikatem: " Message soft bounced for '***@gmail.com', '4.3.2 - Not accepting messages at this time ('421', ['4.7.0 [91.207.14.90 10] Our system has detected an unusual rate of', '4.7.0 unsolicited mail originating from your IP address." - pisał pracownik Allegro. W praktyce oznaczało to, że Google zablokował maile z domeny allegro.pl ze względu na "niepożądane maile"

- Prawdopodobną przyczyną problemów jest masowe zgłaszanie wiadomości serwisu Citeam.pl jako spamu przez użytkowników skrzynek Google. Citeam.pl to portal zakupów grupowych należący do grupy Allegro i korzystający z tych samych serwerów do komunikacji z klientami - stwierdza nasz czytelnik.

Podobne zdanie mają twórcy serwisu " Antyweb.pl", zajmującego się tematyką nowych technologii. - Prawdopodobnie to użytkownicy zaznaczali reklamówki od Allegro jako spam, i tak serwery Googla się "nauczyły" że z ich IP wysyłany jest spam - piszą.

Allegro przyznaje, że google uznawało wiadomości za spam

- Dostępna mi wiedza wskazuje, że sytuacja została wyjaśniona a problem nie powinien już występować. Zablokowane wcześniej powiadomienia zostały już wysłane do użytkowników - informuje Joanna Wagner, z zespołu prasowego Allegro. Jak dodaje, problem nie leżał po stronie Allegro.

- Powodem zaistniałych problemów był wcześniejszy mailing serwisu Citeam.pl do bazy klientów, który został wysłany z tego samego adresu IP, z którego wysyłane są powiadomienia serwisu Allegro. W efekcie korespondencja do użytkowników Allegro została potraktowana jako spam - potwierdziła Wagner

- Maile do mnie przyszły, z opóźnieniem od 13 do 22 godzin - pisze na forum jedna ze sprzedających na Allegro. Firma Google nie opublikowała dotąd żadnego stanowiska w sprawie.

Więcej o:
Komentarze (10)
Weekendowe problemy Allegro. Google myślało, że wysyłają spam
Zaloguj się
 • mr.creosote

  Oceniono 1 raz 1

  A może gazeta.pl napisze, dlaczego ich poczta nie działa?

  "Error 500--Internal Server Error
  From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
  10.5.1 500 Internal Server Error

  The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request."

 • nasu

  Oceniono 1 raz 1

  allegro wysyła spam i tyle, a googe zareagować właściwie

 • r.maszkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wszystko dobrze zadziałało, spammer został szybko zablokowany. Czy to jest powód żeby reklamować jeden z wielu serwisów pocztowych albo handlowych?

 • rs_gazeta_forum

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro allegro wysyła spam, to na co się skarży?

 • marg-4

  0

  co do spamu, z tego co wiem, chyba trzeba wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości z ofertami? chyba nie jest tak samo na wszystkich portalach zakupów z tego co mi się zdaje, ktoś wie jak to dokładnie wygląda?

 • tamerlan80

  0

  Ja się też nie prosiłem o żaden mailing z CITEAM. Tym bardziej że oferty stamtąd można o kant d**y roztrzaskać. Z przyjemnością kieruję je do kosza.

 • daszek.fistaszek

  0

  Mailing serwisu Citeam.pl to SPAM i na dokładkę wyjątkowo natarczywy!

  Bardzo dobrze, że Google zablokowało spamerów.

 • p_3p

  0

  Na szczęście nie mam konta na Google.
  Na portalu aukcyjnym natomiast mam i chciałbym móc czytać wysyłane do mnie wiadomości.
  To kolejna sytuacja, w której nowy aspirant do bycia monopolistą stara się myśleć za użytkownika.

 • squadack

  0

  technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,10721686,Masz_poczte_na_Gmailu__Nie_dostaniesz_maila_z_Allegro.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX