Wielkopolskie: Wypłynął łódką na jezioro. Zaginął

Trwają poszukiwania mężczyzny który wczoraj wieczorem wypłynął łodzią na jezioro Białe (gm. Wieleń) w woj. wielkopolskim. Mężczyzna był dzierżawcą jeziora.
- Nad jez. Białe (gm. Wieleń pow. czarnkowsko - trzcianecki) trwają poszukiwania dzierżawcy jeziora, który wczoraj wieczorem wypłynął na nie łodzią. Do tej pory nie znaleziono łódki - wypłynęły i odnaleziono jedynie pływające sprzęty należące do jej wyposażenia - napisał na Alert24 "Mecenas 1955".

- Mężczyzna, 35- latek, przyjechał wczoraj, ok. godz. 19.30 nad jezioro z ojcem. Miał wypłynąć na jezioro niewielka, ok. 3-metrową łodzią i założyć sieci - informuje Izabela Kolasa, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Czarnkowie. - Umówił się z ojcem trzy godziny później. Kiedy nie pojawił się na miejscu do północy, powiadomiono policję.

Poszukiwania z lądu i na wodzie

W działaniach poszukiwawczych uczestniczy kilkudziesięciu policjantów i straż pożarna. - Policjanci sprawdzają linię brzegową, strażacy na łodziach przeszukują jezioro - informuje policjantka.

Działania policjantów utrudnia to, że jezioro jest mocno zarośnięte przy brzegach, a część linii brzegowej jest ogrodzona przez właścicieli domków, którzy poprowadzili ogrodzenia w głąb jeziora.

- Do tej pory nie znaleźliśmy łodzi. Straż zlokalizowała plastikowy pojemnik na sieci, który, jak potwierdzili rodzice zaginionego, należał do niego. Wczorajsza pogoda nie nadawała się zdecydowanie do wypłynięcia. Było bardzo wietrznie - mówi rzecznik policji z Czarnkowa. Jak dodaje, w momencie wypłynięcia mężczyzna nie miał na sobie kapoka.

Po nocnych wichurach nad Polską rannych zostało w sumie pięć osób; dwie w województwie zachodniopomorskim i trzy w województwie pomorskim. Tysiące ludzi - w tym część mieszkańców Poznania, pozbawionych jest prądu.

Komentarze (9)
Wielkopolskie: Wypłynął łódką na jezioro. Zaginął
Zaloguj się
 • zenek.1950

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to w końcu jest z dostępem do jezior ? Zaraz się okaże, że nie ma po co jechać np. na Mazury bo jeziora okażą się ogrodzone...Plaże już są ogrodzone !! A wędkarz , czy tam rybak co to zaginął. No cóż, samobójstwa nie są karane.

 • anders76

  Oceniono 6 razy 4

  Typowo "polskie" postepowanie, lodka samozatapialna, goscio bez kamizelki, wichura nam nie straszna, posiadacze domkow lekcewaza przepisy.
  Poprzednio jadal rybki, teraz rybki zjedza jego, normalny obieg w przyrodzie.

 • d.alexa

  Oceniono 1 raz -1

  Łowił razy kilka, złowili i jego.

 • maruda_r

  Oceniono 7 razy -3

  ...Gras, cieciu u Niemca, prokuratura wlasnie udowodnila Ci, ze kreciles i twoje podpisy byly autentyczne. Nie jest prawda co wmawiales w zywe oczy, ze ktos sfalszowal twoj podpis dotyczy dostania za darmo mieszkania za role ciecia.

  Dlaczego klamales? Moze poswiecisz temu choc jedna konferencje prasowa?

  Cytujac klasyka "moze ktos podpilowal twoj podpis"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX