"Fakty i mity": Nie zatrudnialiśmy Piotrowskiego. Wytoczmy proces o zniesławienie

- Grzegorz Piotrowski nigdy nie był zatrudniony w redakcji "Faktów i Mitów", natomiast Cezaremu Gmyzowi zostanie wkrótce wytoczony proces o zniesławienie - napisali dziennikarze "FiM" w oficjalnym oświadczeniu.
Pismo jest odpowiedzią na dzisiejszy artykuł w "Rzeczpospolitej", w którym napisano, że zabójca ks. Popiełuszki jest dziennikarzem "FiM" i używa pseudonimów Anna Tarczyńska i Dominika Nagel.

"Anna Tarczyńska to pseudonim przechodni"

Redakcja oświadczyła, że pseudonimu "Anna Tarczyńska" używało wielu publicystów tygodnika, a pseudonimem "Dominika Nagel" posługuje się Oksana Hałatyn-Burda. - Nie jest fizycznie możliwe, żeby jedna osoba (Grzegorz Piotrowski - jak twierdzi Cezary Gmyz) zbierała materiały w kilku miejscach w Polsce i pisała w "FiM" po 4-5 dużych tekstów tygodniowo - czytamy w oświadczeniu.

- Stanowczo protestujemy przeciwko nagonce medialnej na niespotykaną skalę, wymierzonej w Romana Kotlińskiego oraz w nas wszystkich. My, niezależni i antyklerykalni dziennikarze, od lat czujemy się ofiarami dziennikarskiego mobbingu ze strony mediów prawicowych i katolickich. W wyniku tego mobbingu nasza redakcja została ostrzelana (okna), a od początku działalności otrzymujemy też groźby karalne - twierdzi redakcja.

"Gmyz już wcześniej zniesławił Kotlinowskiego"

Dziennikarze tygodnika piszą, że Cezary Gmyz, autor artykułu w "Rz" już wcześniej "zniesławił Romana Kotlińskiego nazywając go TW o pseudonimie Janusz". - Okazało się, ze to ewidentne kłamstwo i pomówienie, ponieważ Roman Kotliński był zaledwie kandydatem na tajnego współpracownika. Nie mógł więc - jak pisał red. Gmyz - odbyć więcej niż jednego spotkania ze swoim "oficerem prowadzącym" - konkludują.

Redakcja podważa wiarygodność informacji, które Gmyz uzyskał od byłym współpracowników "FiM". - Na podobnej podstawie możemy "wykazać", że Cezary Gmyz sam jest Grzegorzem Piotrowskim po operacji plastycznej - napisano w oświadczeniu.

Więcej o:
Komentarze (107)
"Fakty i mity": Nie zatrudnialiśmy Piotrowskiego. Wytoczmy proces o zniesławienie
Zaloguj się
 • ku.klux.kler

  Oceniono 13 razy 9

  Jesteśmy z FiM całym naszym antyklerykalnym sercem !! :)) NIech zyje Janusz Palikot Ondowicie Pierwszy !

 • nelson.pl

  Oceniono 6 razy 6

  Do tej pory nie intersowały mnie pseudonimy dziennikarzy z pisma "Fakty i Mity" ale po lekturze tekstów z ostaniego m-ca chetnie dowiedziałbym sie kim jest naprawdę Anna Tarczyńska.Cioch,Wiktoria Ziminska i inni dziennikarze.NIe obchodzi mnie że np.Piotrowski jest zatrudniony u Kotolińskiego a pan o ps,Masa w Gazecie Wyborczej ale rzetelność i uczciwość w ich artyku łach.Piotrowski już odbył karę a ile pedofilów w sutannach ukrywa Episkopat?Jeśli GW i inni dziennkarze np. spod znaku 'RZ" chcą kogoś opluwać,niech to robią tak aby obiekt ataku nie zaskarżył ich do Sądu.Jestem czytelnikiem "FiM',GW,RZ,Faktu i innych gazet i stwierdzam,że w każdej z w/w gazet jest mała grupa solidnych dziennikarzy a dużo jest na zawołanie polityczne.O ile w sprawach społecznych i gospodarczych piszą w miarę obiektywnie to w sprwach światopoglądowych jest wzajemne opluwanie się,A szkoda,gdyż,przed opluciem,należałoby sprawdzić matriały źrudłowe a dopiero potem się wypowiadać.Dotyczy to także dziennikarzy zajmujących się historią,gdyż tam dochodzi do bulwersujących pomyłek a potem dziecko po przeczytaniu jakiegoś atykułu pyta mnie czy to prawada,że Jagiełło był królem Czech.

 • antykkk

  Oceniono 14 razy 6

  Czy Piotrowski uciekł z więzienia?
  Czy ma jakiś zakaz pisania?
  Czy nie wolno go zatrudniać?
  Czy to nie jest nagonka?

 • 3ras

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego czepiają się jeszcze Piotrowskiego?Otrzymał wyrok,odbył go w całości i co jeszcze potrzeba?Kochanym naszym katolikom jeszcze mało? Może powinni go jeszcze ukrzyżować.To jest właśnie miłość bliżniego swego.

 • troll12

  Oceniono 13 razy 5

  Trzymajcie się i róbcie swoją robotę wypełniajcie swoje obietnice wyborcze.Jak się nie mylę to Piotrowski swoją karę odsiedział więc może i powinien pracować .A Popiełuszko swoją nagrodę już odebrał jest błogosławionym kościoła Katolickiego,tym bardziej że został Błogosławionym nie za działalność katolicką tylko typową polityczną

 • wwwagent

  Oceniono 4 razy 4

  Wychodzi prawda o polskiej kulturze, tak czerpiącej z naszej Tradycji:
  Bijesz Popiełuszkę (swego bliźniego) - jesteś morderca. Bijesz wroga Kościoła (też bliźniego) - bohatyr...
  :-/
  Nic więc dziwnego, że ta Tradycja jest dla niektórych "święta"...

 • ziutka333

  Oceniono 4 razy 4

  No i mądrala Gmyz wreszcie się doczekał będzie musiał cieniutko odszczekiwać

 • nadordynariusz

  Oceniono 6 razy 4

  Dobrze, że pozywają Gmyza jeśli kłamie (a wiele na to wskazuje) to powinien beknąć za to. I to słono, bo przez takie kretyńskie kłamstwa prawicowych "dziennikarzy" bezmózgi mają asumpt do atakowania ludzi inaczej myślących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX