Warszawa: Citroen uderzył w rządową limuzynę. Wiozła Jerzego Buzka

Do wypadku rządowej limuzyny, którą podróżował przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek doszło dziś w Warszawie. W jadącą na sygnale na czerwonym świetle limuzynę wjechał citroen. Byłemu premierowi nic się nie stało.
- W Alejach Jerozolimskich doszło do wypadku limuzyny, w której jechał Jerzy Buzek - poinformowała nas czytelniczka Alert24. Jak donosi TVN Warszawa, do zderzenia doszło, kiedy rządowa limuzyna wioząca przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wjeżdżała na sygnale na skrzyżowanie alei Jerozolimskich i ul. Żelaznej.

Jechała na czerwonym świetle. Została uderzona przez wjeżdżającego na skrzyżowanie na zielonym citroena.

- Doszło do kolizji rządowego samochodu z citroenem, nikt w nim nie ucierpiał - poinformował Maciej Karczyński, rzecznik komendy stołecznej policji.

Jak poinformował TVN Warszawa świadek zdarzenia przewodniczący Buzek wysiadł z samochodu, jednak na prośbą Biura Ochrony Rządu wrócił i w środku poczekał na zastępcze auto. Po ok. 10 minutach odjechał podstawionym volvo.

W Alejach Jerozolimskich powstał korek w stronę placu Zawiszy.

Więcej o:
Komentarze (247)
Warszawa: Citroen uderzył w rządową limuzynę. Wiozła Jerzego Buzka
Zaloguj się
 • todeskult

  Oceniono 24 razy 22

  Kierowca limuzyny powinien dostać mandat. To że pojazd jest uprzywilejowany nie oznacza że może sobie wjeżdzać ot tak na skrzyżowanie na czerwonym, najpierw musi się upewnić że nie stworzy zagrożenia swoim manewrem. Tu stworzył, dodatkowo uszkadzając prawidłowo jadący samochód. A tak w ogóle to dość przywilejów, niech dygnitarze wożą swoje dupy w korkach tak jak inni i za swoje pieniądze.

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 19 razy 19

  mam nadzieję, że kierowca rządówki zostanie ukarany za spowodowanie wypadku

 • anders76

  Oceniono 18 razy 16

  Innymi slowy limuzyna P.Buzka nie dostosowala sie do sygnalizacji swietlnej i wymusila pierwszenstwo, zajechala droge prawidlowo jadacemu citroenowi.

 • smiki48

  Oceniono 25 razy 15

  GW kłamie. To nie Citroen uderzył w limuzynę Buzka, tylko Buzek wjechał na czerwonym świetle w jadący prawidłowo samochód.
  Pytanie dlaczego Buzek jechal pojazdem uprzywilejowanym? Niósł komuś pomoc, śpieszył na ratunek? NIE. Ona ja podobni mu ludzie olewa zwykłych kierowców stojących w korkach. On panisko jak jedzie to wszyscy maja mu się usuwac z drogi. Podobnie z Tuskiem. Chamstwo rządzących.

 • januszz4

  Oceniono 16 razy 14

  Cholery można dostac z tymi uprzywilejowanymi pojazdami. Nie mówię o karetkach pogotowia, straży pożarnej i policji jadącej na akcję. Natomiast wszystkie inne pojazdy, niezależnie czy jadą nimi zwykli Kowalscy, czy stare pierdoły na wysokich stołkach powinny stosować się do przepisów drogowych, które należy zmienić i zlikwidować wszystkie tego typu przywileje.

 • maariuss

  Oceniono 18 razy 14

  Gość w Brukseli sobie tak nie poszaleje. Tam trzeba grzecznie. A przepisy obowiązują wszystkich.
  Ale tu można na modłę bizantyjską więc korzysta ile wlezie. Żal nie skorzystać gdy tubylcza hołota na to pozwala.
  Panu Buzkowi na wojaże polecam też Rosję.

 • zap1957

  Oceniono 14 razy 12

  Jakiego ciula jechał na sygnale. Do pożaru, czy do wypadku?

 • kzet69

  Oceniono 18 razy 12

  Jakim prawem takie kolumny jeżdżą na sygnale? Czy cokolwiek by się stało, czy ktoś by umarł gdyby pan Buzek na miejsce przeznaczenia dojechał kwadrans później?

 • patriot1

  Oceniono 16 razy 12

  to jest normalny kraj?na czerwonym świetle wjeżdża na sygnale limuzyna pana buzka?nagły wypadek?pan buzek zasłabł i był wieziony do szpitala?nieeeeeeeeeeeee to tylko pokaz siły i władzy...
  panu z citroena serdecznie współczuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX