Proces Macieja Z. za wypadek ferrari ruszy we wrześniu

Na dziewiątego września sąd wyznaczył pierwszą rozprawę w procesie znanego dziennikarza Macieja Z. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - dowiedziało się TVP.info.
Chodzi o wypadek ferrari w Dolince Służewieckiej w Warszawie, 27 lutego 2008 roku. Samochód prowadzony przez dziennikarza wypadł tam z drogi i rozbił się o słup estakady. Maciej Z. został ciężko ranny. Zginął pasażer, dziennikarz "Super Expressu", Jarosław Zabiega.

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Maciejowi Z. w październiku 2010 roku. Według prokuratury Maciej Z. przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 150 kilometrów na godzinę, tymczasem na ulicy Puławskiej prędkość dozwolona to 50 km. Nie dostosował się do znaku ostrzegawczego: nierówna droga.

W lipcu 2008 r. prokuratura wydała postanowienie o postawieniu mu zarzutów, ale przez dwa lata biegli uznawali, że Z. nie może ze względu na stan zdrowia brać udziału w jakichkolwiek czynnościach . W związku z tym śledztwo w tej sprawie zostało zawieszone we wrześniu 2008 r. Wznowiono je dopiero w lipcu 2010, kiedy biegli - m.in. psychiatra i neurolog - stwierdzili, że stan zdrowia dziennikarza na to pozwala.

Maciej Z. wyjaśnił w prokuraturze, że nie pamięta dnia wypadku i odmówił składania wyjaśnień. Może mu grozić nawet osiem lat więzienia.

Czytaj też na stronie TVP.info

Więcej o:
Komentarze (84)
Proces Macieja Z. za wypadek ferrari ruszy we wrześniu
Zaloguj się
 • oelefante

  Oceniono 19 razy 15

  "Nieumyślne"? Zientarski nieumyślnie wsiadł do samochodu? Nieumyślnie go uruchomił? To on nieumyślnie złamał przepisy? Nieumyślnie naraził na śmierć dziesiątki ludzi, którzy w tym czasie poruszali się tą drogą?

  Cała seria "nieumyślnych" działań.

  Dziki kraj.

 • maria20

  Oceniono 13 razy 13

  Nareszcie!!! Ciekawe czy przyjdzie do sądu czy tatuś znów będzie kombinował jakby tu załatwić niepoczytalność synka-zabójcy.

 • m33h0w

  Oceniono 12 razy 12

  Przecież najwyżej dostanie zawiasy, po co ta szopka. Wiadomo, że należy do kasty nietykalnych. Tak jak Otylia, czy synalek Bolka.

 • bandierarossa

  Oceniono 14 razy 12

  I tak chooyek dostanie zawiasy. Zobaczycie, stary Zi*****ski już tam posmarował komu trzeba.
  Nie trawie tych fiutów, ,,fachowców motoryzacyjnych" od 7 bolesci

 • marpiosko

  Oceniono 12 razy 12

  No wreszcie koniec strugania wariata przez ustosunkowanego cwaniaczka i jego tatulka!

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 9 razy 9

  150km/h - ja bym czyn zakwalifikował jako umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym...

 • korzuh

  Oceniono 7 razy 7

  A, jeszcze jedna dość ważna rzecz: młody Zientarski już w tym miejscu się raz roztrzaskał! Wprawdzie motocyklem, ale się roztrzaskał. Jakie więc nieumyślne spowodowanie katastrofy? Za pierwszym razem to byłoby BEZmyślne, ale za drugim to już jest zamierzone...

 • marceli_zg

  Oceniono 7 razy 7

  W końcu "miszcz prostej" odpowie za swoją głupotę. Mam tylko nadzieję, że sąd nie ugnie się znajomościom i pieniążkom tatusia i nie da mu wyroku w zawiasach.

 • pindrals

  Oceniono 15 razy 7

  Gratulacje - po trzech latach rusza proces. To chory kraj!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX