Tajemnicze zabójstwo 11-letniej Magdy. Od czterech lat nie wiadomo, kto za nim stoi

Po czterech latach nadal nie wiadomo, kto i dlaczego zamordował 11-letnia Magdę Czechowską z Kielc. Śledczy mają kilka hipotez, jednak nadal żadna z nich nie doprowadziła do złapania sprawcy pisze Echo Dnia.
11-letnia Magda Czechowska zaginęła trzeciego lipca 2007 roku w Kielcach. Tego dnia wraz ze starszą o trzy lata ciotką przebywały u znajomego na terenie stadniny koni. Ok. godz. 20.30 Magda, jej ciotka oraz koleżanka wysiadły na ul. Hipotecznej, dokąd odwiózł je właściciel stadniny. Dziewczynki poszły w kierunku dworca PKP. Przy ulicy Paderewskiego rozstały się.

O godz. 20.45 zapis kamer monitoringu w tunelu dworcowym zarejestrował Magdę idącą w kierunku wyjścia prowadzącego na ulicę Mielczarskiego. Chwilę później - jak opowiadał potem policjantom świadek zdarzenia - Magda miała rozmawiać z dwoma mężczyznami stojącymi przy ciemnym aucie. Od tego momentu już nikt nie widział, co działo się z 11-latką.

Poszukiwania

Rozpoczęły się rozpaczliwe poszukiwania Magdy. O jej zaginięciu informowały media w całej Polsce. Policja i prezydent Kielc wyznaczyli nagrodę w wysokości 35 tysięcy złotych za pomoc w jej odnalezieniu. Nic to jednak nie dało. Nie pomógł też najsłynniejszy polski jasnowidz Krzysztof Jackowski, ani detektyw Rutkowski, który dodał kolejne 50 tysięcy złotych do nagrody.

Rozważano różne hipotezy: od tych najczarniejszych, czyli że Magda została porwana lub zamordowana, po te dające nadzieję - że po prostu uciekła z domu.

Zwłoki dziewczyny

Rankiem 26 lipca wczasowicz spacerujący z psem po polach w pobliżu miejscowości Życiny w gminie Raków znalazł nagie zwłoki dziewczyny. Znajdowały się w kilkudziesięciocentymetrowym dole i były przysypane ziemią.

Od początku podejrzewano, że może to być 11-letnia Magda. Ostatecznie potwierdziła to przeprowadzona wkrótce sekcja zwłok. Określono, iż śmierć dziecka nastąpiła przypuszczalnie w okresie między 16 a 19 lipca w wyniku uduszenia. Śledczy opisywali, że ktoś zasłonił dziewczynce twarz dłonią, poduszką czy może kołdrą - czytamy w Echu Dnia. Nadal bez odpowiedzi pozostały jednak pytania - kto to zrobił i dlaczego?

Uprowadzona do uprawiania prostytucji?

Mimo intensywnej pracy policjantów i kilkukrotnego przedłużania śledztwa, w końcu zostało ono umorzone w 2008 roku. Do tej pory nie jest jasny motyw zabójstwa. Śledczy przypuszczają, że Magda mogła zostać uprowadzona do produkcji o charakterze pornograficznym lub do uprawiania prostytucji. Zdaniem mundurowych, dziewczynka mogła się sprzeciwiać i dlatego została zamordowana. To jednak tylko jedna z wersji wydarzeń.

POLICJANCI PRACUJĄ W MIEJSCU ZNALEZIENIA ZWŁOK MAGDY - ZDJĘCIA >>>

- Ten, kto wyrządził krzywdę Magdzie, nie może czuć się bezkarny. Sprawa jeszcze długo nie ulegnie przedawnieniu. Zebrany do tej pory materiał nadal jest analizowany, z wykorzystaniem nowych rozwiązań technicznych. Policjanci porównują podobne zdarzenia zaistniałe na terenie całego kraju zarówno dawno temu jak i te, które miały miejsce w ostatnim czasie - powiedział w rozmowie z Echem Dnia Grzegorz Dudek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wyglądała na starszą

Magda Czechowska miała 11 lat, choć wyglądała na nieco starszą, niektórzy oceniali, że ma 13-16 lat. Miała 164 cm wzrostu, ważyła 46 kg. W chwili zaginięcia ubrana była w ciemne granatowe dżinsy z różowym paskiem, bluzkę z krótkim rękawem koloru różowego w serduszka, buty czarne sportowe z różowymi wstawkami na bokach po zewnętrznej stronie.

Policjanci nadal czekają na informacje, mogące pomóc im w rozwikłaniu tej sprawy.