Porwany i torturowany 27-latek odbity. Zobacz akcję CBŚ [WIDEO]

Porwany w kwietniu 27-latek był postrzelony, bity kijami, łomami, kopany i przypalany - podaje TVN24. W ręce policjantów z CBŚ wpadły kolejne osoby podejrzane o udział w tym uprowadzeniu.


Rankiem drugiego kwietnia policja w Nowej Soli otrzymała informację o porwaniu mężczyzny. Do sprawy natychmiast przydzielono funkcjonariuszy CBŚ, policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego oraz sekcję antyterrorystyczną gorzowskiej policji. Już po kilku godzinach udało się ustalić, gdzie może być przetrzymywany 27-latek. Miał znajdować się we wsi Wichów.

Policjanci przystąpili do akcji. Jak podaje TVN24, mężczyzna był w stodole, przywiązany kablami do fotela. Jego stan był opłakany. Na miejscu znajdowali się także dwa porywacze. Zostali zatrzymani.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że w porwaniu brało udział więcej osób. Do dzisiaj zatrzymano kolejne cztery osoby. Cała szóstka usłyszała już zarzuty dokonania uprowadzenia i przetrzymywania więzionego mężczyzny ze szczególnym udręczeniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policja bada działalność przestępczą grupy zatrzymanych. Nieoficjalnie wiadomo, że przestępcy mogli zajmować się obrotem tytoniem, a porwanie mogło mieć związek z porachunkami między konkurującymi ze sobą grupami.

Więcej o: