Przeszkodził złomiarzom to go zamordowali

Zamordowali pracownika spółki ENEA, bo przeszkodził im w kradzieży metalowych elementów stacji trafo. Pięciu złomiarzy-zabójców zostało zatrzymanych. Najmłodszy ma 15 lat.
W nocy 19 marca, w stacji trafo, w Barlinku w zachodniopomorskim, uaktywnił się alarm. na miejsce został wysłany 56-letni monter, który miał ją pod swoją opieką. Złapał włamywaczy na gorącym uczynku. Ładowali skradzione elementy do samochodu. Ponieważ był bardzo niewygodnym świadkiem pobili go. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran.

Od początku było jasne, że za śmierć odpowiadają złomiarze, ale ich wytypowanie nie było łatwe. ENEA, pracodawca zabitego wyznaczyła 20 tysięcy złotych nagrody za informację, która doprowadzi do złapania sprawców.

Po miesiącu śledztwa policjanci postanowili podsumować i przeanalizować wszystkie zebrane informacje i poszlaki. Dopiero to dało efekt.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 22, 19, 17 i 15 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu goleniowskiego. Usłyszeli zarzuty współudziału w zabójstwie. 22- i 19-latek zostali aresztowani. Dwaj nieletni trafili do schroniska. Wszyscy przyznali się do śmiertelnego pobicia montera. Kilka dni później wpadł piąty z bandytów.

Mogą być oskarżeni o zabójstwo. Wtedy grozi im dożywocie.

Więcej o: