Zwabiła 14-latka na randkę i...

Poznali się na jednym z serwisów społecznościowych. Po miesiącu internetowej znajomości 16-latka zaprosiła go do Gdańska. Mieli wspólnie spędzić walentynki. Jak się okazało, dziewczyna miała zupełnie inne plany wobec nowego kolegi.
Już podczas internetowej znajomości 16-latka wpadł na pomysł napadu na nowego, 14-letniego znajomego. Zaprosiła go na walentynki do Gdańska. Podczas wspólnego spaceru po mieście, zaproponowała, aby weszli do klatki jednego z bloków. Tam na chłopaka czekali jej dwaj koledzy, którym wcześniej powiedziała, co mają robić.

Jeden z 16-latków, ubrany w kominiarkę, przewrócił 14-latka i zaczął kopać go po całym ciele. Drugi w tym samym czasie zadawał chłopakowi ciosy pięścią z założonym kastetem. Następnie napastnicy wyciągnęli z kieszeni nastolatka telefon warty 350 złotych i uciekli z miejsca zdarzenia.

O wszystkim powiadomiono policję. Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali dwóch 16-latków, którzy napadli na 14-latka. W ręce mundurowych wpadła także organizatorka napadu oraz 16-latek, który odkupił skradziony telefon.

O dalszym losie całej czwórki zadecyduje sąd dla nieletnich.

Więcej o: