Gigantyczny przemyt - 615000 paczek papierosów [WIDEO]

Ponad 12300000 sztuk, czyli 615000 paczek papierosów znaleźli celnicy z Suwałk, w TIR-e zatrzymanym do rutynowej kontroli. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co naprawdę przewozi ciężarówka, bo jechała dziwną, dłuższą drogą.
To największy w tym roku przemyt papierosów, wykryty przez celników. Wartość rynkowa transportu, to ponad pięć i pół miliona złotych. Kierowca twierdził, że wiezie barwnik do opon. Z Rosji na Lubelszczyznę. Tak też było napisane w dokumentach. Celników zastanowiło, czemu w takim razie jechał przez kraje nadbałtyckie. To sporo dłuższa droga. I zaczęli sprawdzać, co TIR wiezie.

Po otwarciu naczepy objawiły się najpierw płyty pilśniowe. Dalej były kartony, a w nich papierosy. Okazało się, że cały TIR jest wyładowany papierosami. No prawie cały, bo na dnie leżała warstwa cegieł. Pewnie po to żeby dociążyć ciężarówkę, bo papierosy są dużo lżejsze od barwnika do opon, który miał być na naczepie.Cały transport, razem z ciężarówką trafił do magazynu urzędu celnego. Funkcjonariusze sprawdzają, gdzie miał trafić transport, do Polski, czy dalej na zachód.

Kierowca ciężarówki, Polak trafił za kratki. Grozi mu pięć lat więzienia. Właściciel ciężarówki może ją stracić na rzecz Skarbu Państwa.