Dowozili klientów do burdeli gangstera

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 13 poznańskich taksówkarzy. Byli oni na usługach zatrzymanego we wrześniu ubiegłego roku Bogusława D. ps. ?Drex?, szefa zorganizowanej grupy przestępczej, która zarabiała na działalności prostytutek w luksusowych poznańskich agencjach towarzyskich.
We wtorek wcześnie rano CBŚ zatrzymało 13 poznańskich taksówkarzy w kilkunastu miejscach w Poznaniu i w okolicach. Jak się okazało, zatrzymani byli na usługach domniemanego szefa grupy przestępczej - Bogusława D. ps. "Drex", zatrzymanego we wrześniu ubiegłego roku. Funkcjonariusze CBŚ przeprowadzili wtedy obławę w poznańskich, luksusowych agencjach towarzyskich. Oprócz szefa gangu zatrzymano także jego dziewięciu wspólników.Jak ustalili funkcjonariusze, do zadań zatrzymanych taksówkarzy należało przywożenie każdego zainteresowanego klienta do lokali gangstera, a ich jednorazowy zarobek zależał od tego, ile pieniędzy klient zostawił w nocnym klubie.

Zatrzymani mają od 25 do 60 lat. Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Policjanci z CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania wśród taksówkarzy.

Od kiedy sprawa wyszła na jaw, taksówkarze, którzy "pracowali" dla gangu, zaczęli sami zgłaszać się na policję.

Więcej o:
Komentarze (61)
Dowozili klientów do burdeli gangstera
Zaloguj się
 • monstrito

  Oceniono 6 razy 6

  to co opisano w artykule nie jest dla mnie żadnym przestępstwem. idąc tym tropem tak samo w zorganizowanej grupie działają ci co szukają przyjezdnych w Zakopanem i kierują do tego, kto im da kasę za kolejnego klienta.

 • misiu-1

  Oceniono 6 razy 6

  Może pozamykać też adwokatów? Przecież pracują dla przestępców, szefów mafii itd.

 • 11krzych

  Oceniono 5 razy 5

  Pogięło ich. Przecież w każdym mieście taksówkarze wożą klientów do kurew i odwrotnie. Taka praca. Co tramwajem będą ku... jeździć ?

 • dyfly

  Oceniono 4 razy 4

  Przesada. Zmuszali kogos sila zeby pojechal do tego czy owego nightclubu i pociupcial ?

 • kolo-live

  Oceniono 4 razy 4

  Jeszcze jedno.Prawie zawsze taksówkarz czeka na klienta w tym lokalu,także ze względów bezpieczeństwa,żeby klient jak wypije dotarł bezpiecznie do domu,badz hotelu,zeby go nie okradli i pobili,zostaje odstawiony bezpiecznie do domu.Kto ma zapłacić za ten czas? To jest jego czas pracy?Płaci klient ma to w rachunku z lokalu.Właściciel lokalu wlicza to poprostu w koszt.Ten czas pracy taksówkarza.

 • woodz_311

  Oceniono 4 razy 4

  Powszechnie wiadomo, że taksiarze wożą klientów do zaprzyjaźnionych lokali z panienkami, za co mają odpowiednią dole. To jest układ biznesowy. Tak samo piloci wycieczek zawożą turystów tam, gdzie mają układy - lecz nikt ich z tego powodu ścigać nie będzie.
  Ciekawe jak potraktować taksiarza, który zawozi klientów do restauracji, gdzie robią wałki na rachunkach i nie płacą należytych podatków? Czy takiemu taksówkarzowi też należy się tzw. domiar? W końcu brał udział!

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  To chyba normalne,że taksówkarz wiezie pasażera tam gdzie on chce.Polecał im LEGALNIE DZIAŁAJĄCE LOKALE .Taka zapłata to forma napiwku.

 • tec1

  Oceniono 3 razy 3

  " do zadań zatrzymanych taksówkarzy należało przywożenie każdego zainteresowanego klienta do lokali gangstera, a ich jednorazowy zarobek zależał od tego, ile pieniędzy klient zostawił w nocnym klubie."

  I bez żadnych papierków, urzędnika, pitów i innych dziadostw każdy był zadowolony.
  W czym więc problem?!

 • vitalny

  Oceniono 3 razy 3

  lu74gd,chłopaku....w kilku punktach masz rację,ale kiedyś niezgodne z prawem było ukrywanie Żydów,mówienie,ze komunizm jest zły albo że ma się w d...sektę watykańską.Ogarnij się chłopcze.Patrzysz i nie widzisz.Państwo robi dokładnie to samo co bandyci:kradnie,morduje, oszukuje,manipuluje i ...ustanawia oprawa,które mu w tym pomagają.Robi cie w bambuko bez przerwy,pluje ci w oczy,a ty mówisz,ze ciepły deszczyk pada.Niech się ta oficjalna banda weźmie za ściganie AUTENTYCZNYCH zbrodni,a nie za działanie "zamiast".Zacznij myśleć sam w końcu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX