CBŚ przechwyciło narkotyki warte ponad pół miliona złotych [ZDJĘCIA]

Policjanci rozbili gang zajmujący się przemytem marihuany i kokainy z Holandii do Polski, a także obrotem na terenie naszego kraju różnego rodzaju środkami odurzającymi. Funkcjonariusze przechwycili łącznie około 20 kilogramów narkotyków o wartości ponad pół miliona złotych.


Jako pierwsi zostali zatrzymani dwaj kurierzy, którzy przemycali z Holandii do Polski narkotyki ukryte w zbiornikach samochodowej instalacji gazowej. Następnie zebrane podczas śledztwa materiały dowodowe dały podstawę do zatrzymania kolejnych członków gangu. Do zatrzymań doszło na terenie Wrocławia, Oleśnicy i Synowca w woj. dolnośląskim. Jeden z ukrywających się przestępców wpadł w wynajętym w Legnicy mieszkaniu. W jego kryjówce policjanci znaleźli hurtowe ilości kokainy.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 10 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i obrót narkotykami grozi im do 15 lat więzienia.

Policjanci otrzymali także informacje, że członkowie rozbitego gangu mogli wcześniej trudnić się lichwą oraz innymi przestępstwami na szkodę lokalnych przedsiębiorców. Dlatego też funkcjonariusze proszą o kontakt osoby pokrzywdzone, które mogły wcześniej obawiać się powiadomić mundurowych o popełnionych na ich szkodę przestępstwach na numer tel. 71 340 42 95.

Więcej o: