Internauci domagają się bezwzględnego więzienia za brutalne zabójstwo psa

Ponad 75 tysięcy osób podpisało się już pod petycją ws. orzeczenia bezwzględnej kary pozbawienia wolności dla zabójców psa husky. Chodzi o trzech młodych mężczyzn, którzy przywiązali żywego psa do auta linką holowniczą i ciągnęli za samochodem tak długo, aż zwierzęciu urwała się głowa.
Przypomnijmy: na początku grudnia pisaliśmy o trzech młodych mieszkańcach Orawy w woj. małopolskim, którzy w bestialski sposób zamordowali psa rasy husky. 23-letni Piotr B., 19-letni Piotr K. oraz 18-letni Krzysztof T. przywiązali zwierzę linką holowniczą do auta i ciągnęli tak długo, aż psu urwała się głowa. Piotr B. który był właścicielem huskiego, zaledwie kilka dni wcześniej przygarnął go ze schroniska. Według niektórych źródeł, pies mu się znudził i postanowił się go pozbyć. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Zaledwie niecałe dwa tygodnie później, zwyrodnialcy znów weszli w konflikt z prawem.

Śmieszne kary

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem obecne polskie prawo pozwala sędziom skazać oskarżonego na karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. W rzeczywistości winny może się spodziewać jedynie niewielkiej grzywny i kary więzienia w zawieszeniu, ponieważ sędziowie jak ognia unikają surowszych wyroków.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że surowa kara za bestialskie zamordowanie zwierzęcia tak naprawdę nie istnieje w naszym kraju: "Niepokojące jest to, że po wielokrotnych informacjach w mediach o przypadkach zabijania zwierząt, o procesach karnych, które toczyły się przeciwko nim, nigdy jeszcze nie orzeczono bezwzględnej kary pozbawienia wolności, mimo że w opinii społecznej i według każdego przeciętnie rozumującego człowieka przesłanka 'szczególnego okrucieństwa' została spełniona aż nadto. Zdajemy sobie sprawę, że nawet szczególne okrucieństwo może przybierać mniej lub bardziej skrajne formy, jednak zabicie psa poprzez urwanie mu głowy dla zabawy uważamy za jego szczyt! Musimy zmienić tę tendencję. Ustawa przyznaje sędziom prawo do orzeczenia bezwzględnej kary pozbawienia wolności, więc dlaczego to nie następuje? Jakiego jeszcze 'szczególnego okrucieństwa' polski wymiar sprawiedliwości oczekuje, na jaką dramatyczną śmierć zwierzęcia czeka?

Nie możemy pozwolić na to, aby osoby najwidoczniej nie mające ani krzty serca ani sumienia maltretowały istoty żywe, odczuwające ból tylko dlatego, że sankcja karna jest tak naprawdę fikcją!"

Podpisz się pod petycją

Pod petycją podpisało obecnie ponad 75 tysięcy osób. Celem jest 500 tysięcy podpisów. Na Facebooku jej podpisanie zadeklarowało się prawie 150 tysięcy osób. Jeżeli i Ty uważasz, że trzej sadyści, którzy brutalnie zamordowali psa powinni zostać skazani na karę bezwzględnego więzienia, wejdź na stronę i podpisz się pod petycją. Link może tymczasowo nie działać prawdopodobnie z powodu zbyt dużego ruchu na stronie.