Czterolatek tak pijany, że się przewracał

Policjanci ustalają, kto podał alkohol 4-letniemu chłopcu. Ktoś zobaczył czterolatka, który nie był w stanie ustać na nogach, przewracał się i czuć było od niego alkohol. Zadzwonił na policję. Pogotowie zabrało dziecko do szpitala. Opiekunowie zostali zatrzymani.
Dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony o nietrzeźwym 4-latku, mieszkańcu niewielkiej miejscowości w gminie Wilczęta. Dziecko według zgłaszającej osoby przewracało się i czuć było od niego alkohol. 4 - latek trafił do jednego z elbląskich szpitali.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, alkohol chłopcu miała podać jedna z dorosłych osób obecnych w mieszkaniu podczas alkoholowej imprezy. Na miejscu policjanci zatrzymali kompletnie pijanych rodziców dziecka, 43-letnią Elżbietę J. i 53-letniego Andrzeja T. oraz wujka, 54-letniego Tadeusza M., mieszkańców gminy Wilczęta. Dorośli mieli od 1,5 do ponad 2 promili alkoholu.

Jeżeli potwierdzą się wstępne ustalenia, rodzice mogą odpowiadać za narażenie życia swojego dziecka. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Serwis policyjni.pl poleca: "Bestia" - polski morderca i gwałciciel zmarł w więzieniu