Pierwsza irańska seryjna morderczyni

32-letnia Iranka oskarżona o zamordowanie co najmniej sześciu osób została nazwana pierwszą irańską seryjną morderczynią. Władze poinformowały, że kobieta wzorowała się na powieściach kryminalnych Agathy Christie - informuje serwis BBC.
Kobieta jest oskarżona o zamordowanie co najmniej sześciu osób, głównie starszych kobiet. Według prokuratora z Qazvin, prowadzącego sprawę, 32-letnia kobieta przyznała się do serii starannie zaplanowanych morderstw. Została określona pierwszą irańską seryjną morderczynią.

Podejrzana prawdopodobnie sama powiedziała policji, że pomysły zaczerpnęła z powieści Agathy Christie. Podobnie jak czarne charaktery z kryminalnych powieści brytyjskiej autorki, kobieta starannie planowała zbrodnie i ukrywała dowody.

Ofiarami morderczyni były głównie starsze lub w średnim wieku kobiety modlące się w świętych miejscach. Proponowała im podwiezienie, potem częstowała owocami naszpikowanymi środkami usypiającymi. Następnie dusiła swoje ofiary i okradała z biżuterii i innych kosztowności. Ciała porzucała w odludnych miejscach.

Kobieta przyznała policji, że mordowała w przeciągu ponad 4 miesięcy, chciała dzięki temu spłacić dług w banku.

Więcej o: