Bili metalową pałką i tłuczkiem do mięsa - zabrali telefon

Gdyński sąd zadecydował o aresztowaniu na 3 miesiące czworga sprawców brutalnego rozboju. Na początku maja kobieta wspólnie z trzema mężczyznami napadła na 20-latka i jego ojca. Napastnicy bili swoje ofiary metalową pałką i tłuczkiem do mięsa zakończonym ostrzem. Ich łupem padł telefon komórkowy.
Wieczorem we wtorek 5 maja na ul. Zamenhofa w Gdyni do idącego chodnikiem 49-latka i jego syna podeszła grupa osób. Doszło między nimi do utarczki słownej i kiedy 20-latek stanął w obronie swojego ojca nieoczekiwanie został uderzony metalową pałką. Sprawcy zaczęli bić obu mężczyzn. Zadawali ciosy tłuczkiem do mięsa zakończonym ostrzem.

Kiedy młodemu mężczyźnie udało się uciec aby wezwać pomoc, cała agresja napastników została skierowana na 49-latka. Mężczyzna był bity i kopany po całym ciele. Sprawcy zabrali mu obrączkę, 50 złotych i telefon komórkowy warty 200 zł. Na widok radiowozu zaczęli uciekać.

Już po kilku godzinach kryminalni z komisariatu na Chyloni ustalili i zatrzymali sprawców. W jednym z miejsc zamieszkania zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy.

29-letnia Beata K., 32-letni Sebastian S., 37-letni Dariusz C. i 39-letni Andrzej N. to mieszkańcy Gdyni. Wszyscy byli wcześniej notowani. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 18 lat.