Atak zimy: Raport z dróg - "Policyjni.pl"

Zrobiło się biało na polskich drogach. Najwięcej kłopotów mieli kierowcy na północy i na południu Polski. Chociaż Warszawa i okolice też zostały zasypane śniegiem. Najtrudniej było rano, zanim służby zdążyły odśnieżyć i posypać solą drogi. Sprawdziliśmy co się wydarzyło na drogach do południa.
Mało wypadków, za to dużo stłuczek. Kierowcy wyraźnie przestraszyli się śliskich dróg i zdjęli nogę z gazu informują policjanci z dotkniętych śnieżycą województw.

Dolny Śląsk: karambole

Dwa wypadki na autostradzie A4. Do karambolu doszło na wysokości miejscowości Budziszów Wielki w powiecie jaworskim. Zderzyło się tam 10 pojazdów. Na pomoc kobiecie w ciąży poszkodowanej w karambolu wysłany został śmigłowiec ratunkowy, który rozbił się przy wsi Jarostów. Zginęły dwie osoby.

Na 109 kilometrze autostrady zderzyło się 10 pojazdów - 2 tiry, 2 busy, 6 samochodów osobowych. Jak potwierdziła rzeczniczka szpitala w Legnicy, żadna z 10 osób rannych nie odniosła poważnych obrażeń. Kobieta, po którą leciał śmigłowiec, została już wraz z 2 innymi osobami wypuszczona do domu. W szpitalu pozostało 6 osób, z czego jedna trafiła na oddział chirurgiczny. Autostrada Wrocław-Legnica zablokowana była w okolicy zjazdu do Pietrzykowic oraz w kierunku Wrocławia. W poprzek drogi stał TiR. Wcześniej dachował tam samochód osobowy. Sytuacja na autostradzie jest już opanowana.

W samym Wrocławiu od rana miało miejsce 21 kolizji i jeden wypadek. Zderzyły się dwa auta się zderzyły. Jedno z nich się przewróciło na bok i uderzyło w pieszego. Cztery osoby trafiły do szpitala. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość jednego z kierowców. Teraz we Wrocławiu panują już dobre warunki pogodowe. Rano drogi były oblodzone i przysypane śniegiem.

Gdańsk: 30 procent więcej stłuczek

Na Pomorzu ciągle pada śnieg. Z małymi przerwami. Według synoptyków będzie padał do wieczora. Główne drogi są czarne, ewentualnie jest na nich błoto pośniegowe. Ale na bocznych ulicach jest biało. I tam trzeba bardzo uważać - ostrzega policja. W samym Gdańsku do godziny 11.00 było 20 stłuczek i jeden wypadek. To o około 30 procent więcej niż normalnie - informuje policja. W Gdyni kierowcy byli dużo uważniejsi. Miała miejsce tylko jedna kolizja i jeden niegroźny wypadek.

Olsztyn: błoto pośniegowe

W Olsztynie i okolicach jezdnie są już czarne, albo zalega na nich błoto pośniegowe. W samym mieście i powiecie olsztyńskim policja odnotowała tylko trzy stłuczki. Olsztyńska policja nie ma na razie danych o stłuczkach z innych części województwa.

Lublin: Główne drogi czarne

Na całej Lubelszczyźnie od rana wydarzyło się kilkadziesiąt kolizji. W samym Lublinie 12. Samochody zjeżdżały do rowów, wymuszały pierwszeństwo, bo nie były w stanie zahamować - mówi Arkadiusz Kalita z drogówki. Tak było na drogach gminnych i powiatowych. I tam nadal jest ślisko. Wiatr nawiewa śnieg z pól. Za to wszystkie drogi krajowe są czarne.

Rano również na nich było ślisko. Na krajowej "dwunastce" w miejscowości Kalinówka, o siódmej rano Nexia dosłownie owinęła się wokół latarni. Kierowca wpadł w poślizg, samochód obrócił się i bokiem uderzył w latarnię. Kierowcę musieli wydobywać z samochodu strażacy. Pogotowie zabrało go do szpitala.

Zachodniopomorskie: Kolizje i śmiertelny wypadek

Od 6 rano w Szczecinie miało miejsce 21 kolizji. Policja nie ma informacji o rannych. Do dużej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Włościańskiej i Tama Pomorzańska. Włościańska jest uliczką stromą i była całkowicie oblodzona. 2,5 godz. trwało odblokowywanie drogi. Musiały przyjechać piaskarki i praktycznie całą Włościańską przysypać. Teraz sytuacja jest już opanowana. Jest zero stopni, świeci słońce, ulice sa czarne.

Ale o 10 rano na drodze krajowej numer trzy w powiecie myśliborskim, doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący samochodem ford fiesta wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok ciężarowego mercedesa. Kierujący fordem poniósł śmierć.

Śląsk: kolizje i dwa wypadki

Policja odnotowała od rana na Śląsku 38 kolizji. W Częstochowie w wypadku została ranna jedna osoba. W Jaworznie doszło do śmiertelnego wypadku. Pieszy wszedł na jezdnię pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Zginął na miejscu. W regionie cały czas pada śnieg. Na drogach leży głównie błoto pośniegowe.

Kraków: spokojnie

W Krakowie leży dużo śniegu, ale nie pada. Sytuacja drogowa w pełni opanowana. Przelotówki czarne, mokre; pozostałe drogi najczęściej mokre, zabłocone lub niekiedy białe. Krakowska drogówka ocenia, że biorąc pod uwagę warunki drogowe, jest dość bezpiecznie. Od rana na krakowskich ulicach doszło do 15 stłuczek. Doszło też dotychczas do jednego wypadku. W zderzeniu dwóch samochodów została ranna jedna osoba.

Rzeszów: odwilż

W Rzeszowie jest słonecznie i śnieg zaczyna się topić. W regionie doszło do jednego wypadku. W Zarzeczu koło Niska samochód osobowy śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Kobieta zmarła na miejscu. Policjanci badają przyczyny wypadku.

Opole: biało i bezpiecznie

Na Opolszczyźnie generalnie biało - informuje policja. Ale za to jest bezpiecznie. W mieście nie było żadnego wypadku ani kolizji.

Stolica: niebezpiecznie tylko dla samochodów

W stolicy, od godz. 7 do 11 doszło do 57 kolizji i tylko dwóch wypadków. Kolizji było dużo więcej niż normalnie. Jedna ranna osoba trafiła do szpitala Obfite opady śniegu w Warszawie. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię

Na wysokości hotelu Mariott i Dworca Centralnego doszło do wypadku. Na al. Jerozolimskich i ul. Jana Pawła II utworzył się gigantyczny korek.

- Wygląda to poważnie - poinformowała Alert24 pani Joanna - Na miejscu są dwa wozy strażackie. Chyba coś się rozlało na ulicy. Widziałam, że w ambulansie kogoś opatrywano - napisała Alertowiczka.

Zderzyło się daewoo z fordem transitem. Policja na miejsce przyjechała po godzinie i zabrała się za rozładowanie korka.

Serwis policyjni.pl poleca: Student podejrzany o zabicie i pokrojenie kobietyWięcej o: