Tysiące nielegalnych papierosów - kierowca próbował uciec

Pościg, blokada, wyciąganie z pojazdu przy użyciu chwytów obezwładniających - to nie scenariusz ćwiczeń, a przebieg kontroli drogowej, jaką przeprowadzili minionej nocy funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Efekt? Znaleziono 160 tys. sztuk papierosów, o szacunkowej wartości 60 tys. zł.
W nocy ze środy na czwartek, w Sulejowie (Łódzkie), funkcjonariusze placówki straży granicznej w Łodzi usiłowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki BMW. Kierujący pojazdem nie zareagował jednak na właściwe sygnały. Ruszono za nim w pościg.

Po około 20 kilometrach pojazd został zablokowany przez samochody służbowe straży granicznej, służby celnej i policji. Kierujący utracił kontrolę nad pojazdem i wpadł w poślizg. Mimo iż siedzący za kierownicą zablokował się wewnątrz auta, wciąż nie reagował na wezwania funkcjonariuszy i usiłował kontynuować ucieczkę. W końcu jeden z funkcjonariuszy wybił boczną szybę w samochodzie ściganego i - przy użyciu chwytów obezwładniających - wyciągnął go na zewnątrz.

W zatrzymanym pojeździe znaleziono 160 tys. sztuk papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej, o szacunkowej wartości 60 tys. zł.

Kierowca, 35-letni Sławomir S., trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych przy KMP Piotrków Trybunalski. Obecnie prowadzone są czynności procesowe.

Serwis policyjni.pl poleca: Nastolatkowie zgwałcili 30-letnią kobietę. Jej znajomy musiał się temu przyglądać