Dwóch nastolatków pobiło i okradło pasażera pociągu

Piotrkowscy kryminalni zatrzymali dwóch 16-latków, którzy napadli na pasażera pociągu. Pobili podróżującego mężczyznę i ukradli mu telefon komórkowy, a następnie uciekli na stacji w Piotrkowie Trybunalskim.
9 lutego w pociągu relacji Łódź-Katowice, do jednego z przedziałów, w którym samotnie podróżował mężczyzna, weszło dwóch nastolatków. Po chwili jeden z nich wyszedł na korytarz i stanął na czatach, a drugi zaatakował pasażera. Mężczyzna został pobity i okradziony z telefonu komórkoweg. Kilka minut później młodzi sprawcy wyskoczyli z pociągu na stacji w Piotrkowie i uciekli w kierunku ulicy Grota Roweckiego.

Informacja o przestępstwie wraz z opisem sprawców szybko dotarłą do policji. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania na terenach przyległych do dworca, sprawdzili również okoliczne bramy i posesje. Przy jednym z budynków na ulicy Sienkiewicza zauważyli trzech nastolatków, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać.

Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać dwóch z nich. Po dotarcu do komendy ustalono, że 16-latkowie to mieszkańcy Tarnowa i Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Łodzi. Uciekinierem okazał się również trzeci chłopak, który nie brał jednak udziału w rozboju.

Nieletni zostali przesłuchani, a następnie odwiezieni do ośrodka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Serwis policyjni.pl poleca: Zaatakował brata nożem - poszło o pieniądzeWięcej o: