Wyrzucił szczeniaki z czwartego piętra i znęcał się nad psem

Znęcał się nad swoim psem a trzy szczeniaki, które jeszcze kilka dni temu były w jego domu policjanci znaleźli martwe w przyblokowym śmietniku zawinięte w foliowe worki. Mężczyzna wyrzucił je z czwartego piętra przez okno. 57 letni mieszkaniec Rzeszowa trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu w przyblokowym śmietniku trzech martwych psich szczeniąt. Ciała zwierząt zawinięte były w foliowe worki i ułożone na drewnianej szafce wewnątrz blaszanego śmietnika.

A relacji świadków wynika, że mężczyzna znęcał się nad zwierzętami. W końcu trzy szczeniaki wyrzucił przez okno ze swojego mieszkania na czwartym piętrze.

W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli tekturowe pudełko, w którym do niedawna swoje legowisko miały znalezione na śmietniku martwe pieski. Policjanci znaleźli jeszcze dwa żywe szczeniaki, dorosłego psa i dwa koty. Wszystkie zwierzęta zostały przekazane pod opiekę pracownikom schroniska dla zwierząt w Rzeszowie.

Na podstawie zebranych informacji i wyników badań martwych psów, policjanci ustalą czy śmierć czworonogów nastąpiła przed wyrzuceniem ich z okna, czy też zginęły w wyniku upadku z czwartego pietra.

Mężczyźnie grożą dwa lata więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Policja zatrzymała ośmiu dilerów narkotykówWięcej o: