Zatrzymanie handlarzy bronią. Jeden celował do policjantów

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego rozbili gang handlujący bronią i narkotykami na szeroką skalę. Za kratki trafiło 8 członków tej grupy. Policjanci zabezpieczyli m.in. kilkanaście jednostek broni palnej i kilka tysięcy sztuk amunicji oraz ponad 60 gramów marihuany. Jeden z gangsterów celował do policjantów.
Piotrkowscy policjanci od 3 miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie gangu sprowadzającego z zagranicy i sprzedającego broń. Gangsterzy trudnili się też rozprowadzaniem narkotyków na szeroką skalę oraz kradzieżami samochodów.

W skład grupy wchodziło kilkanaście osób, działali oni głównie na terenie województwa łódzkiego. Po 3 miesiącach śledztwa zebrano dowody pozwalający na zatrzymania.

Rano 7 i 8 grudnia piotrkowscy policjanci wspólnie z antyterrorystami weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego. Jeden z zatrzymywanych gangsterów celował z broni do policjantów, ale został szybko obezwładniony.

Zatrzymano łącznie 7 mężczyzn i 1 kobietę w wieku 24 do 53 lat. Są to mieszkańcy Łodzi, Piotrkowa, Tomaszowa, oraz powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego. Policjanci znaleźli kilkanaście jednostek broni palnej, pistolety sportowe, karabinki pneumatyczne, kilka tysięcy sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru, oraz szereg elementów broni palnej takiej jak tłumik, bębenki do rewolwerów, lufy do karabinów, lunety, zamki, sprężyny, magazynki do broni maszynowej, kuszę ze strzałami.

Na większość zabezpieczonych przedmiotów zatrzymani nie mieli pozwoleń. Przy zatrzymanych ujawniono również narkotyki marihuanę i amfetaminę o wadze ponad 60 gramów. Obecnie trwają jeszcze przeszukania. Funkcjonariusze podejrzewają, że zabezpieczą jeszcze więcej przedmiotów pochodzących z przestępczego procederu.

Policjanci będą wnioskować o areszty dla zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Przewidywane są dalsze zatrzymania.

Serwis policyjni.pl poleca: Zobacz mrożący krew w żyłach film z pościgu policji za ferrari