16-latek zamordował na ulicy. Odpowie jak dorosły

Zabójcą 74-letniego mężczyzny na warszawskiej Pradze Północ okazał się 16-latek. Do morderstwa doszło w listopadzie zeszłego roku.
Pod koniec listopada do idącego ul. Kijowską 74-latka podeszło dwóch mężczyzn. Chcieli go okraść. Jeden z nich wyciągnął nóż. Napadnięty się bronił. Wtedy dostał śmiertelny cios.

Od tamtego czasu policja poszukiwała bandytów. Kilka dni temu dzięki działaniom operacyjnym policjanci dowiedzieli się, kim jest młodszy z napastników. To 16-latek przebywający w schronisku dla nieletnich. Przyznał się do zabójstwa. Nastolatek był wielokrotnie notowany za rozboje, pobicia i kradzieże.

Po paru dniach wpadł drugi z napastników. To 25-letni Michał Sz. Brał udział w napadzie, ale nie w zabójstwie. Usłyszał zarzut rozboju.

Obaj bandyci zostali aresztowani na trzy miesiące. 16-latek prawdopodobnie będzie odpowiadał przed sądem jak dorosły.

Przy okazji wyszło na jaw, że 25-latek ukradł telewizor wart 1400 zł. W połowie lutego pił alkohol w domu znajomego. Po imprezie powiedział, że idzie do domu. Zamiast tego niepostrzeżenie schował się w szafie. Gdy domownicy zasnęli, wymknął się, zabrał telewizor i wyszedł. Policjanci odzyskali skradzione urządzenie.

Więcej o:
Komentarze (128)
16-latek zamordował na ulicy. Odpowie jak dorosły
Zaloguj się
 • kos.1

  Oceniono 39 razy 37

  Czasem zaczynam żałować, że już nie ma kary śmierci :( Teraz podatnicy będą utrzymywać takiego degenerata przez 25 lat, potem wyjdzie i znowu kogoś zabije :(

 • michu197706

  Oceniono 40 razy 32

  Dostanie 25 lat i całe społeczeństwo będzie na gada musiało robić. Takie zdarzenia należy traktować jak choroby. Profilaktyka jest najważniejsza. Wcześnie wykryta choroba w przeważającej ilości przypadków daje się wyleczyć. Po co chłopak ma gnić w pierdlu i uczyć się od lepszych od siebie. Lepiej zabić gnoja i mieć temat z głowy.

 • bro2001

  Oceniono 34 razy 30

  A gdyby mial ojca adwokata to by byl wolny a kontakt operacyjny bylby znany dzieki pani sedzi...

 • parazyd

  Oceniono 30 razy 26

  "16-latek zamordował na ulicy. Odpowie jak dorosły"
  Czyli zaraz wyjdzie na wolość i będzie czekał na bliżej nieokreślony termin procesu?
  No to spoko, pewnie niedługo zadźga naśtępną ofiarę.

 • alien0

  Oceniono 25 razy 23

  I teraz drodzy państwo wyciągać z kieszeni pieniążki i utrzymywać te zera do końca ich dni.....W celach będą sobie czytać,oglądać tv i grać na xboxie :)....wikt i opierunek zapewniony...:)

 • mkibic

  Oceniono 23 razy 21

  Dlaczego takiemu skur... zasłania sie twarz i nie podaje sie pełnego nazwiska.Ktoś nie zapłaci raty kredytu już jego pełne dane są na liście dłużników.polska to jednak dziki kraj/żeby nie było nigdy nie byłem i nie jestem na tej liście/.

 • marych

  Oceniono 21 razy 19

  sąd wypuści go za kaucją 100 zł, młody człowiek dobrze rokuje na przyszłość, po co łamać mu życie jakimś więzieniem....

 • no4nwo

  Oceniono 25 razy 19

  w 90% takich przypadków sprawca jest "dobrze znany policji", "notowany za kradzieże, rozboje, pobicia", "karany wcześniej za podobne przestępstwa" itd.

  to jest dowód na to, że takie śmieci trzeba zakopywać do piachu, zanim kogoś zamordują.

 • gruzek

  Oceniono 20 razy 18

  Oddać go sędzinie z Warszawy która wypuściła podpalacza samochodów i zaraz będzie na wolności, dowie się kto go wsypał i będzie mógł mordować dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX