Agresywny 16-latek groził zabiciem rodziców i kolegów. W domu ukrył coś takiego... [ZDJĘCIE]

Agresywny 16-latek ma już na swoim koncie groźby przy użyciu noża, nakłanianie do pobicia oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami. W jego domu policjanci znaleźli dwie maczugi z ponabijanymi gwoździami. Chłopak trafił do schroniska.
16-latek został zatrzymany w minioną sobotę. Jak ustalili policjanci ze Szczytna, młody mężczyzna nożem groził śmiercią swojemu koledze i nakłaniał innego nastolatka, aby ten go pobił. Kiedy jeden z nich obciążył go zeznaniami, próbował groźbami wymusić ich wycofanie.

Jak się okazało, nie tylko koledzy mieli z nim problemy. 16-latek znęcał się także psychicznie ii fizycznie nad rodzicami. Wyzywał ich, groził spaleniem domu i pozbawieniem życia. W szale rzucał różnymi przedmiotami i niszczył sprzęt domowy. Raz przyłożył swojemu ojcu nóż do szyi.

Zastraszeni rodzice opowiedzieli o wszystkim policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali 16-latka i przewieźli do Policyjnej Izby Dziecka. W trakcie przeszukania mieszkania, śledczy zabezpieczyli dwie maczugi z ponabijanymi gwoździami. Chłopak nie chciał powiedzieć, do czego miał zamiar je wykorzystać.

Sąd rodzinny i nieletnich zadecydował, że 16-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

Więcej o: