Zabił bankomat... [WIDEO]

19-latek z Kędzierzyna - Koźla zabił bankomat. Dosłownie. Tak długo walił drągiem w ekran, że się rozleciał. Tej samej nocy wyżył się jeszcze na kilku samochodach, szybach wystawowych i szybie w drzwiach klatki schodowej.
20 listopada, od rana, policja w Kędzierzynie - Koźlu przeżywała oblężenie mieszkańców. Zaczęło się od zgłoszenia wybitej szyby w drzwiach do klatki schodowej. Potem zgłaszali się właściciele samochodów z powybijanymi szybami, sklepów pozbawionych szyb w wystawach. Napłynęło też zgłoszenie o zdemolowanym bankomacie.Policjanci zebrali nagrania, ze wszystkich dostępnych kamer monitoringu, z rejonu działania wandala. Zaczęli szukać sprawcy. W końcu znaleźli nagranie, na którym można było rozpoznać sprawcę.

Teraz trzeba było go znaleźć. Udało się wczoraj. 19-latek został zatrzymany. Przyznał się, że tamtej nocy najpierw popił, a potem szedł przez miasto i demolował co się dało.

Straty zostały wycenione na osiem tysięcy złotych. Grozi mu pięć lat za kratkami, a wcześniej nie miał konfliktów z prawem.

Więcej o: