Przez pięć lat gwałcił małoletnią siostrę żony. Dostał... najniższą karę

Według kodeksu karnego za pedofilię grozi od trzech do 15 lat więzienia. 38-letni Waldemar P. w październiku został usłyszał najniższy wyrok. Sądu najwidoczniej nie zszokował fakt, że mężczyzna od pięciu lat wykorzystywał seksualnie nieletnią siostrę żony. Prokuratura już odwołała się od wyroku i domaga się surowszej kary - donosi Nowa Trybuna Opolska.
Jak ustalili śledczy, Waldemar P. wielokrotnie wykorzystywał siostrę swojej żony, kiedy ta przyjeżdżała do nich w odwiedziny. Koszmar dziewczynki zaczął się pięć lat temu, kiedy miała 10 lat. Po raz ostatni do gwałtu doszło na początku tego roku.

Już w 2008 roku pokrzywdzona szukała pomocy wśród najbliższych . Pisała do swojej matki karteczki z sugestiami, że jest wykorzystywana seksualnie przez szwagra. Matka pierwsze wiadomości spaliła. Potem przekazała jedną z kartek drugiej córce i żonie oskarżonego, aby ta wyjaśniła sprawę. Kobieta także zlekceważyła wołanie o pomoc - czytamy na stronie nto.pl.

O sprawie na policję donieśli dopiero dalsi krewni, którym dziewczyna zwierzyła się ze swojej tragedii.

Waldemar P. został zatrzymany. Prokurator domagał się dla niego ośmiu lat więzienia, ale Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że wystarczą trzy lata. Prokuratura Rejonowa w Prudniku już odwołała się od wyroku.

Więcej o: