Morderca-psychopata zrobił "ubranie" ze skóry ofiary. Policja jest coraz bliżej jego złapania

Nastąpił przełom w śledztwie w sprawie brutalnego zabójstwa 23-letniej studentka UJ, Katarzyny Z. Szczątki kobiety znaleziono 13 lat temu w Wiśle w okolicach stopnia wodnego Dąbie. Sprawie nadano kryptonim "Skóra", ponieważ wyłowiono tylko ten fragment ciała - donosi Radio RMF FM.
Katarzyna Z. zaginęła w listopadzie 1998 roku. Na początku stycznia 1999 roku mężczyzna żeglujący barką po Wiśle zauważył, że coś zaplątało się w jedną ze śrub i spowalnia jej obroty. Początkowo myślał, że to jakaś szmata, albo gałąź. Prawda okazała się jednak makabryczna - w śrubę zaplątała się... ludzka skóra. Należała do zaginionej Katarzyny Z.

Śledczy i patolodzy byli w szoku. Okazało się, że skóra została wypreparowana tak, że można było ją na siebie włożyć. Policjanci podejrzewali, że morderca to psychopata, który chciał wejść w tożsamość ofiary. Jedno było pewne - to była osoba, która doskonale wiedziała jak preparować zwłoki i precyzyjnie oddzielić skórę od reszty ciała.

Przełom po 13 latach

Niecałe dwa tygodnie po ujawnieniu skóry dziewczyny, znaleziono jej nogę odciętą na wysokości kolana i fragmenty spodni. Od tamtej pory śledztwo stanęło w miejscu. Nie znaleziono pozostałych części ciała, nie zatrzymano nikogo, kto mógłby maczać palce w zbrodni. Po dwóch latach prokuratura umorzyła śledztwo i akta trafiły do szafy. Kilka miesięcy później sprawa trafiła do krakowskiego Archiwum X. Mimo niewielu śladów, po wielu latach pracy, śledczy przyznają, że wreszcie nastąpił przełom. Jak dowiedziało się Radio RMF FM, policja jest coraz bliżej złapania mordercy-psychopaty.

Dziennikarze radia ustalili, że funkcjonariusze wytypowali bardzo wąski krąg kilkunastu podejrzanych. To sami mężczyźni w wieku od 35 do 58 lat. Mundurowi znają ich personalia i aktualne miejsca pobytu. Dyskretnie sprawdzono także ich alibi.

RMF FM podaje także, że śledczy podejrzewają, że pozostałe fragmenty ciała Katarzyny Z., w tym głowa, zostały ukryte. Policjanci mają zacząć ich szukać w ciągu kilku dni.

Co myślisz o najnowszych doniesieniach w tej sprawie?
Więcej o:
Komentarze (2)
Morderca-psychopata zrobił "ubranie" ze skóry ofiary. Policja jest coraz bliżej jego złapania
Zaloguj się
  • tece92a

    Oceniono 8 razy -4

    Tak skończy,kto zadziera z PiSem

  • manieknwo

    Oceniono 18 razy -16

    Moze pracowala w banku i oszukiwala klientow polisami na zycie, kredytami we franku i poniosla osobista odpowiedzialnosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX