Zatrzymani za faszystowskie symbole na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Policjanci zatrzymali czterech młodych mieszkańców Krynek pod Sokółką za propagowanie treści faszystowskich i związane z tym niszczenie mienia.
Policjanci wkroczyli w sumie do czternastu mieszkań w Krynkach i w Białymstoku. W czasie przeszukań znaleziono symbole i materiały propagujące faszyzm. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców Krynek w wieku 17 - 18 lat.

Zatrzymania związane są ze sprawą dotyczącą propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia. W sierpniu w Krynkach i Ozieranach nieznani sprawcy na elewacjach budynków, między innymi garbarni, nieużytkowanego już budynku urzędu miasta i dawnej piekarni umieszczali napisy i symbole organizacji neonazistowskich. Poza tym w nocy z 26 na 27 sierpnia w Ozieranach wykrzykiwali hasła i śpiewali piosenki propagujące faszyzm. Tej nocy zniszczyli warte ponad 600 złotych tablice informacyjne i służące do ich mocowania stelaże.

Czterej mieszkańcy Krynek i ich przebywający akurat w szpitalu kolega usłyszeli zarzuty propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia. Możliwe są następne zatrzymania w tej sprawie.

Więcej o: