Policjanci, gdy odchodzą ze służby, oddają swoje znoszone bokserki

Policjanci, gdy odchodzą ze służby muszą zwrócić wszystkie części policyjnej garderoby, których okres używalności jeszcze nie minął. Wszystkie - nawet używaną termoaktywną bieliznę osobistą.
To może dziwić, może śmieszyć, ale policjanci podobno się nie skarżą, gdy odchodzą ze służby oddają znoszone bokserki i skarpety. - Rozporządzenie nie daje wyboru, wskazuje jednoznacznie, że jeśli nie skończył się okres używalności danego elementu umundurowania, nie ważne jaki to jest element, to policjant odchodząc na emeryturę, zwalniając się ze służby, albo zwraca ten element, albo jest obciążany finansowo - tłumaczy rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska.

Na pewno nikt zwróconej bielizny już nie nosi. Trafia do magazynów, potem do utylizacji. - To rodzi niepotrzebne koszty- zauważa przewodniczący niezależnego związku zawodowego policjantów w Katowicach Roman Wierzbicki. - Koszty utylizowania, koszty magazynowania. Ktoś się tym musi zajmować. Nie ma przecież gwarancji, że ktoś oddaję tę bieliznę, przykro mi to powiedzieć, w stanie świeżym - mówi Wierzbicki.

Według niego obowiązek oddawania używanej bielizny nie ma racjonalnego uzasadnienia. - Ja się czuję niezręcznie komentując taki absurd, bo bielizna osobista pozostaje bielizną osobistą przeznaczoną tylko dla osoby, która jest jej użytkownikiem - dodaje.

Okres używalności policyjnych termoaktywnych bokserek wynosi trzy lata, skarpetki zgodnie z rozporządzeniem zużywają się już po roku.

Więcej o:
Komentarze (47)
Policjanci, gdy odchodzą ze służby, oddają swoje znoszone bokserki
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 6 razy 6

  Policja na straży reform!

 • mariohudds

  Oceniono 7 razy 5

  Kasa wyrzucona w błoto na utylizację a potem nie ma kasy na koperty dla techników, tylko ślady odcisków palców muszą obszywać nitką!
  Ludzie, trzeba robić testy IQ tym, którzy rządzą w policji i wszystkich z wynikiem poniżej 100 wyp*** na zbity ryj!

 • tam96

  Oceniono 3 razy 3

  brudny harry oddaje odznake :P u nas sie oddaje brudne gacie...

 • kalebas

  Oceniono 3 razy 3

  Termoaktywne gacie, he, he...

 • ricardo.53

  Oceniono 3 razy 3

  Czy policjantki też muszą oddawać podpaski ?

 • dyskootantka

  Oceniono 3 razy 3

  kampania wyborcza prowadzona przez związki zawodowe, czyli o d..ie Maryni.

 • krzych.korab

  Oceniono 2 razy 2

  Typowo Polskie. Ojciec opowiadał mi o szoku który przeżył w Szkocji w czasie II Wojny Św. Żołnierzowi przypalił się koc, była duża dziura więc jak to w Polsce napisał raport, opisał zdarzenie i poszli do anglików aby go wymienić. Ci wzięli zużyty koc dali nowy, gdy ojciec spytał się gdzie oddać raport usłyszał - jaki raport ? jest dziura, należy wymienić.

 • szeregowy_agent

  Oceniono 4 razy 2

  Komuna się kłania. Drzewiej studenci na praktykach robotniczych też zdawali skarpetki, nierzadko zdjęte bezpośrednio z nóg, co wywoływało święte oburzenie u pracownika, a podejrzenie kontynuacji użytkowania u zszokowanego studenta.

 • zbikol

  Oceniono 4 razy 2

  a może termojądrowe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX