Prokurator i były mistrz boksu zatrzymani przez CBA w Kielcach!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prokuratora z Końskich Jacka S. i byłego mistrza Polski w boksie Sławomira Z. - W związku z podejrzeniem korupcji - informuje rzecznik CBA.
- Do zatrzymania doszło we wtorek około godziny 14 w galerii Korona w Kielcach. W związku z podejrzeniem korupcji zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, na tym etapie nie informujemy, kim są ci panowie. Sprawa została przekazana do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie - powiedział "Wyborczej" Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymani to były mistrz Polski w boksie Sławomir Z. oraz prokurator z Końskich Jacek S. Bokser mógł być pośrednikiem pomiędzy światem przestępczym a prokuratorem i przekazywać mu łapówki.

Akcja CBA rozegrała się w Galerii Korona w centrum Kielc. Agenci byli bardzo dyskretni. - Wiem, że takie zdarzenie miało miejsce ale byłem wtedy poza obiektem i nie mam żadnych informacji na ten temat. Klienci nie zgłaszali potem do nas żadnych uwag czy pytań - informuje Michał Góźdź, menadżer Galerii Korona.

Prokurator już wcześniej podejrzewany o łapówki

Prokuratorem Jackiem S. śledczy zajmowali się już kilka lat temu. Był on podejrzewany o to, że wziął 20 tys. zł łapówki w zamian za uchylenie aresztu dwóm osobom podejrzanym o kradzież samochodu i próbę wymuszenia okupu.

Śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Krakowie, ale ostatecznie umorzyła bo sąd dyscyplinarny nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu. Uznał, że dowody na winę prokuratora są zbyt słabe. A w takiej sytuacji krakowska prokuratura nie mogła postawić mu zarzutów.

Legenda kieleckiego boksu, nietuzinkowa postać

Drugi z zatrzymanych przez CBA to legenda świętokrzyskiego boksu - wielokrotny mistrz kraju, uczestnik mistrzostw świata i Europy. Pierwszy złoty medal mistrzostw Polski wywalczył w 1980 roku w Gdańsku. Kolejne złote sukcesy odnosił też w latach 1981, 1983, 1984, 1985, 1988.

W latach 1974-1990 był zawodnikiem Błękitnych Kielce. Po zakończeniu kariery był szkoleniowcem bokserów w tym klubie.

- Znam go jeszcze jako zawodnika, nietuzinkowa postać, kilkukrotny mistrz Polski i reprezentant Polski. Kiedyś szkolił u nas młodzież, ale przez ostatnie lata nie miałem z nim kontaktu, słyszałem, że jakiś czas pracował za granicą. Jeśli rzeczywiście wplątał się w jakąś aferę z gangsterami to jest mi przykro, na pewno boks na tym ucierpi - komentuje Jan Gierada, prezes Świętokrzyskiego Związku Bokserskiego.

Przygoda boksera z polityką. Jesienią wstąpił do SLD

Sławomir Z. trudnił się nie tylko sportem. Miał też epizod w policji - wstąpił do służby po zakończeniu kariery bokserskiej. Ostatnio pracował jako ochroniarz w drogerii. I chciał być politykiem. Jesienią ubiegłego roku został przyjęty do kieleckiego SLD. Były pięściarz sam zgłosił się do partii i został przywitany z otwartymi ramionami.

- To cenny nabytek dla partii - cieszył się Marcin Chłodnicki, szef koła nr 4 w Kielcach, do którego przyjęto Z.

Działacze zapowiadali nawet, że będą go namawiali by w tym roku ubiegał się o mandat radnego.

- Chcę wystartować w wyborach - deklarował sam Z.

- Pół roku temu była to dla mnie osoba nieskazitelna - utytułowany sportowiec, wielokrotny mistrz Polski, ale także były policjant. Dziś jestem w szoku - komentuje aktualne wydarzenia Marcin Chłodnicki.

Zapowiada, że Sławomir Z. zostanie teraz automatycznie zawieszony jako członek partii, a jeśli w przyszłości zostanie skazany przez sąd, całkowicie wykreślony z szeregów SLD.

Więcej o:
Komentarze (33)
Prokurator i były mistrz boksu zatrzymani przez CBA w Kielcach!
Zaloguj się
 • prostyczlowiek5

  Oceniono 214 razy 186

  Ktoś niech w końcu się zajmie mafią prokuratorsko-sędziowską ! Działają na szkodę społeczną . Łamią prawo . Z rozprawy zrobili sobie ogromny bałagan ciągnący się w nieskończoność . Jest to biznes dla nich , biegłych i adwokatów. Z dojściem do prawdy nie mający nic wspólnego . Na dodatek to całe szemrane towarzystwo jest zupełnie bezkarne. Nie ma nad nimi bata bo podobno są "niezawiśli i niezależni" choć zupełnie takimi nie są.

 • magic3

  Oceniono 97 razy 97

  Musieli to zrobic na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Sami są na to za krótcy. Ciekawe czy sąd dyscyplinarny tym razem uchyli mu immunitet.

 • hare-hare

  Oceniono 75 razy 67

  sportowiec,prokurator a ten świat przestępczy to kto,politycy?

 • smiki48

  Oceniono 85 razy 61

  wielka sensacja. CBA zatrzymała podrzędnego prokuratora i dinozaura boksu. Nie odważy się natomiast likwidować prawdziwej korupcji liczonej nie w tysiącach ( 20 tysięcy to śmiech na sali), ale w milionach a nawet w miliardach. Tylko,że jezeli w stosunku do prokuratora z prokuratury rejonowej musi wypowiedzieć się prokuratura apelacyjna, to w przypadku wyzszej rangi prokuratorów i sędziów brak jest odpowiednich struktur.Bo dla prokuratora okręgowego właściwa jest prokuratura krajowa, a dla prokuratora z prokuratury apelacyjnej czy krajowej brak jest właściwej instytucji. Dlatego też nie ma działań wobec korupcji na tak wysokim szczeblu.

 • oyayebye

  Oceniono 50 razy 50

  Sławomir Zapart. Dorabiał.

 • guru133

  Oceniono 55 razy 43

  Odkąd CBA przestało produkować przestępców, co raz częściej udaje im się aresztować przestępców rzeczywistych.

 • stupid_writer

  Oceniono 24 razy 20

  ????? Tylko to, a gdzie reszta miliardow pod..lonych nam przez "sprytnych zlodziejaszkow" z roznych "familii"?

 • krzywelustro

  Oceniono 16 razy 16

  pl.wikipedia.org/wiki/Sławomir_Zapart

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX