Zbadano kurtkę Wojewódzkiego: zwykłe chili albo gaz pieprzowy

Chemicy z Laboratorium Kryminalistycznego stołecznej policji znaleźli na ubraniu prezentera ślady kapsaicyny. To substancja, która występuje m.in. w papryce chili, używanej nie tylko w przemyśle spożywczym, ale i m.in. jako składnik gazu pieprzowego.
Przypomnijmy, Kuba Wojewódzki, gwiazdor telewizji TVN, prezenter Radia Eska Rock, został 21 października zaatakowany przed siedzibą radia przy ul. Jubilerskiej. Ktoś prysnął mu w twarz jakąś substancją. Przez ponad dwa tygodnie nie wiadomo było, jaką. Dziennikarz zgłosił co prawda sprawę policji, ale nie przekazał ubrań do badań. Po czterech dniach dostarczył koszulkę. Nie wiadomo po co, bo w chwili ataku był ciepło ubrany.

Policja jednak przebadała T-shirt. Znalazła tam jedynie ślady fluidu, jakiego używają makijażystki w telewizji. Kuba Wojewódzki przyniósł wtedy do badań sweter. - Była na nim metka. Być może było to jedno z ubrań, które firmy odzieżowe wypożyczają gwiazdom - mówi znający przebieg sprawy oficer.

Wreszcie policja dostała od dziennikarza kurtkę. - Zapewne gdyby to był zwykły człowiek, nie przyjęlibyśmy jej do badań. Takie ubranie powinno być przechowywane w szczelnym opakowaniu. Nie ma możliwości, żeby stwierdzić, kiedy dana substancja została na nie naniesiona - mówi nasz rozmówca.

"Monitoring to nasz najważniejszy dowód"

Chemicy z Laboratorium Kryminalistycznego KSP znaleźli na kurtce ślady kapsaicyny. To substancja, która jest składnikiem papryki chili. Jest używana w przemyśle spożywczym, odpowiada za ostry smak potraw. Ale jest też składnikiem gazu pieprzowego. Jego użycie powoduje m.in. silne pieczenie skóry, na co skarżył się po ataku Wojewódzki.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ataku na dziennikarza zyskała w policji priorytet. Nie prowadzi jej już dzielnicowa komenda na Pradze-Południe, ale Wydział Kryminalny Komendy Stołecznej Policji. Jakie są szanse na zatrzymanie mężczyzny odpowiedzialnego za atak? - Mamy monitoring, to nasz najważniejszy dowód - mówi oficer wydziału. - Szkoda, że pan Wojewódzki czekał ze zgłoszeniem się do nas aż sześć godzin. Być może gdyby zadzwonił od razu na 112, ten człowiek zostałby od razu zatrzymany.

Śledztwo trwa.

Więcej o:
Komentarze (25)
Zbadano kurtkę Wojewódzkiego: zwykłe chili albo gaz pieprzowy
Zaloguj się
 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 21 razy 21

  sprawa ataku na dziennikarza zyskała w policji priorytet
  '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  Jakim prawem?!

 • weteranbigcyc

  Oceniono 31 razy 21

  " Zapewne gdyby to był zwykły człowiek, nie przyjęlibyśmy jej (kurtki) do badań"..... to ja się pytam jeśli to nie miało znaczenia dowodowego - BO NIE MIAŁO , to kto qrwa podbił postanowienie o powołaniu biegłego wyrzucając państwowe czyli też moje pieniądze na biegłego z fizyko-chemii na tego medialnego lumpa ???

 • klan_fan

  Oceniono 10 razy 10

  To wszystko wyjaśnia. Napastnik chciał doprawić czyli po prostu ..."popieprzyć".

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 6 razy 6

  Poplamił się sosem z kebaba?

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 5 razy 5

  # to był - jak to mówią: " pic na wodę - FOTOMONTAŻ ", szukał- h... do d... i znalazł...

 • jan.w2

  Oceniono 9 razy 5

  A jak się jeszcze okaże, że sam spreparował całą tą historię to wyjdzie, że ten Kupa regionalny to nie tylko błazen, ale i oszust.

 • kocisbk

  Oceniono 5 razy 5

  Mam też taką idiotyczną czapkę

 • totapis500

  Oceniono 6 razy 4

  Wiele hałasu o nic,kto by chciał się, zamachnąć na takiego przygłupa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX