Policja: "Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu. Potwierdzają naszą wersję"

Przemysław Wipler trafił dziś w nocy do szpitala. Jak poinformował na Twitterze, został "brutalnie pobity" przez policję. Policjanci i świadkowie zdarzenia mają inne zdanie. Według nich poseł był agresywny, awanturował się i zaatakował funkcjonariuszy próbujących go uspokoić. Rzecznik KSP: nagrania z kamer pod klubem potwierdzają naszą wersję.
Sprawą zajmujemy się od rana - policja informuje, że agresywny i pijany Wipler zaatakował policjantów. Tę wersję potwierdza świadek. Poseł podczas konferencji w Sejmie mówił, że został pobity przez funkcjonariuszy.

Nagrania z monitoringu przed klubem przy ul. Mazowieckiej w Warszawie zostały już zabezpieczone przez policjantów. - Są zbieżne z zeznaniami świadków i policjantów. Nie zamierzamy ich publikować. Zostaną przekazane jako materiał dowodowy do prokuratury - mówi nam Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Wipler: "Zostałem pobity przez policjanta"

Według policji około godziny 4 nad ranem poseł zaatakował funkcjonariuszy, którzy przyjechali na interwencję pod jeden z klubów przy ul. Mazowieckiej w Warszawie. Jeden z policjantów zaznaczył, że Wipler był tak agresywny, że musieli użyć gazu pieprzowego i zakuć go w kajdanki. Został przewieziony do izby wytrzeźwień, ale gdy okazało się, że jest posłem, przewieziono go na komendę, a następnie do szpitala.

Według Przemysława Wiplera to on jest ofiarą całej sytuacji. "Zostałem pobity przez policjanta - obrażenia klatki piersiowej, szyi, głowy i nie tylko. Oddałem krew, poproszę o monitoring" - napisał na Twitterze. Szczegóły zdarzenia ma podać na konferencji prasowej o godzinie 16.15.

Chcesz wiedzieć więcej o sprawie posła Wiplera? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (61)
Policja: "Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu. Potwierdzają naszą wersję"
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 183 razy 179

  A Wipler twierdzi że to policja go pobiła. I też chce nagrań z monitoringu.
  Obie strony będą odmiennie interpretować nagrania sprzed knajpy?
  Niezbędny zespół parlamentarny i powołanie zagranicznych ekspertów!
  Czekamy też na zdjęcia satelitarne zdarzenia...

 • fakiba

  Oceniono 129 razy 125

  Przemuś nie daj się powiedz że nie dosyć ża cię policjant napadł to jeszcze obrzygał , a co niech ma za swoje

 • fakiba

  Oceniono 123 razy 117

  Podrapaną paszczą i obrzyganą koszulką bardzo się chwalił , ciekawe czy nagraniami też się pochwali ?

 • fakiba

  Oceniono 105 razy 103

  Wipler po pijaku parę fikołków zrobił , paszczę o asfalt pozdzierał , a teraz pitoli że go policja napadła , a jak nagrania zobaczy , to pewnie będzie mówił że sfałszowane

 • stifflers.mom

  Oceniono 107 razy 95

  Konferencja w TV na zywo bezcenna. Malo ktory gieroj z sejmu potrafilby na mega kacu wyjsc przed kamery i praktycznie wprost powiedziec "najebalem sie na 9 miesiecy na zapas, potem na ucietym zobaczylem awanture wiec sie wlaczylem bo zawsze reaguje jak sie leja ale nie zauwazylem ze to policja ale to oni mnie pobili" :) szczerosc 1000 - u mnie Wipler masz plusa ;)

 • popijajac_piwo

  Oceniono 67 razy 67

  Niepełnosprawność umysłową też usprawiedliwi pobiciem?...

 • skaut001

  Oceniono 67 razy 63

  Poseł, osioł.

 • chi_neng1

  Oceniono 56 razy 56

  Plejada (p)oslow roznej masci reprezentuje nasze partie i interesy naszego kraju .

  Co wiemy o tych (p) oslach zanim ich wybieramy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX