Oszust naciągnął 80-latkę na pożyczkę pod mieszkanie. Pomógł... prokurator

Oszust przekonał emerytkę z Koszalina, że jest jej krewnym, a potem naciągnął na pożyczkę pod zastaw mieszkania. Gdy wierzyciel upomniał się o dług, staruszkę wziął w obronę... prokurator. Sprawę modelowej interwencji prokuratury opisała ?Gazeta Wyborcza?.
Pelagia C., 80-letnia emerytka z Koszalina, ma kawalerkę w bloku. W połowie ubiegłego roku do jej drzwi zapukał Sylwester B., 20 lat, bezrobotny stolarz po zawodówce. Przyjechał do Koszalina z mniejszego miasta i dowiedział się o starszej pani, która nikomu nie odmawia pomocy. Wmówił jej, że jest dalekim krewnym. Skarżył się, że nie ma pieniędzy. Wziął ją na litość i wprowadził się. Potem poszli razem do banku po kredyt w wysokości 2 tys. zł. Wreszcie starsza pani zgodziła się wziąć 20 tys. z firmy pożyczkowej pod zastaw mieszkania. Pożyczka nie była spłacana, więc wierzyciel upomniał się o mieszkanie.

Oszust wpadł przypadkowo. Sąsiedzi wezwali policję z powodu hucznej imprezy, którą stolarz urządził u Pelagii C. Prokuratura wysłała już do sądu akt oskarżenia. Za oszustwo grozi mu osiem lat więzienia.

Koszalińska prokuratura zachowała się wzorowo. Nie tylko oskarżyła oszusta, ale podjęła też czynności w obronie starszej pani. Chce doprowadzić do unieważnienia umów na pożyczki pod zastaw mieszkania. Skierowała już - w imieniu poszkodowanej - pozew cywilny do sądu, a ten zgodził się w ramach zabezpieczenia wstrzymać egzekucję.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (45)
Oszust naciągnął 80-latkę na pożyczkę pod mieszkanie. Pomógł... prokurator
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 237 razy 233

  Prokurator pomógł i chwała mu za podejście do problemu staruszki.Większa część by to olała dla świętego spokoju (swojego nie kobiety)

 • 54bodek

  Oceniono 172 razy 170

  Widocznie porządni ludzie pracują w koszalińskiej prokuraturze, nie często zdarza się takie podejście do pokrzywdzonego, częściej odsyłają do adwokata.

  Ten błąd w tytule artykułu już powinien być poprawiony, wszyscy śpią w redakcji?
  -----------------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/

 • jacekes1

  Oceniono 129 razy 127

  Bardzo smutna informacja. Prokurator postąpił najzupełniej prawidłowo i to jest wydarzeniem godnym opisania.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 77 razy 69

  Jeszcze kilka takich zdarzeń i zacznie mi wracać wiara w sprawiedliwość polskiego 'wymiaru sprawiedliwości'

 • barnaba-chopin

  Oceniono 55 razy 55

  Niestety ta sama prokuratura w Koszalinie masowo odmawia wszczęcia postępowania przeciwko innemu oszustowi - firmie windykacyjnej z Koszalina wyłudzającej nieistniejące długi.

 • leon.bzykatz

  Oceniono 42 razy 28

  Oszust naciągną 80-latkę na pożyczkę pod mieszkanie. <

  W szkołę kamieniami się rzucało,co panie REDachtor?

 • vontomke

  Oceniono 29 razy 27

  A teraz porównajmy to do działań prokuratury z Nidzicy (www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/komornik-majatek-wart-miliony-sprzedawal-za-bezcen,359960.html) - jestem bardzo ciekawy jak ta sprawa się skończy dla układu komorniczo-prokuratorsko-sędziowskiego.

 • totyczyja

  Oceniono 24 razy 20

  Ludzki pan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX