Pędził na czerwonym 90 km/godz. Na pasach potrącił 12-latka

O ogromnym szczęściu może mówić 12-letni rowerzysta z Włocławka, w którego na pasach uderzył rozpędzony samochód. Kierowca nawet się nie zatrzymał, by sprawdzić, czy dziecko przeżyło zderzenie. Jak donosi serwis DDWloclawek, kierujący następnego dnia sam zgłosił się na komendę policji.
Mężczyzna, który potrącił dziecko, powiedział, że odjechał z miejsca wypadku, bo był w szoku. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle z prędkością około 90 kilometrów na godzinę.

Cały zapis zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Film na swojej stronie internetowej zamieścił serwis DDWloclawek (wideo jest drastyczne).

Chłopiec jechał po ścieżce rowerowej

Na nagraniu widać, jak dwaj rowerzyści wjeżdżają na pasy na zielonym świetle - chłopcy jadą po ścieżce rowerowej. Do skrzyżowani zbliża się rozpędzony samochód osobowy. Jego kierowca w ogóle nie zwalnia, jakby nie widział nastolatków na pasach. Tuż przed nimi samochód zaczyna ostro hamować.

Auto z dużą siłą uderza w pierwszego rowerzystę. Odrzucone dziecko upada na asfalt. Kierowca jedynie lekko zwalnia, by po chwili odjechać z miejsca zdarzenia. Chłopiec wstaje o własnych siłach.

Okazało się, że 12-latek nie wymaga hospitalizacji.

33-letni sprawca kolizji - jak zdarzenie zakwalifikowali policjanci - może zostać ukarany grzywną. Niewykluczone, że straci też prawo jazdy na 3 lata.

Więcej o:
Komentarze (283)
Pędził na czerwonym 90 km/godz. Na pasach potrącił 12-latka
Zaloguj się
 • chlopzlasu

  Oceniono 763 razy 705

  Grzywna? Powinni wsadzić tego sksyna za kratki na 10 lat. Walnąc dziecko na pasach i uciec? Albo był po alkoholu i za to go wsadzić albo nie udzielił pomocy więc tez za kraty. Grzywna to jakis ponury żart. W tym kraju ludzie jeżdżą jak szaleńcy. Nic dziwnego skoro przy potraceniu na pasach grozi im grzywna. Mało brakowało a ten chłopiec by zginął.

 • msxsm

  Oceniono 416 razy 382

  To bulwersujące? Gdyby zabił rowerzystę? Też byłaby grzywna i ewentualnie utrata prawka na 3 lata?
  Tylko dlatego, że rowerzysta miał dużo szczęścia, kierowca zostanie łaskawie potraktowany?
  To zachęta do takiego zachowania?
  Moim zdaniem, gdyby został złapany za sam fakt przejechania na czerwonym świetle z taką prędkością (nie ważne czy będzie na nim ktoś czy będzie puste w tym momencie), powinien zostać postawiony przed sądem za próbę zabójstwa!
  To czy na tym przejściu znajdzie się osoba, jest kwestią losową... (niestety).

 • hare-hare

  Oceniono 345 razy 327

  a co robiła policja żeby go odszukać zaraz po wypadku,dali kolesiowi wytrzeżwieć?po co pieniądze wyrzucone na monitoring,

 • boniek155

  Oceniono 315 razy 287

  Ludzie! W jakim my kraju żyjemy?! Jak grzywna?! Ten żałosny sk***n powinien pójść siedzieć na kilka lat i stracić prawko na co najmniej 5 lat. To, że chłopiec żyje, to prawdziwy cud, czy potrzeba śmierci dziecka, żeby ten pirat drogowy dostał surowszą karę?
  Żyjemy w państwie bezprawia.

 • dziadekjam

  Oceniono 227 razy 215

  Gdyby zamiast 12-latka potrącił cyklistę po piwie, to by cyklista poszedł do pierdla na 2 lata, a kierowca by był POSZKODOWANYM

 • iremus

  Oceniono 195 razy 177

  Niestety takich bandytów jeżdżących po pijaku lub pod wpływem psychotropów z prędkością 90km/h i większą jest coraz więcej. Gdy rozjadą kogoś na przejściu z reguły uciekają z miejsca wypadku i zgłaszają się "sami" na policję po "oczyszczeniu" organizmu bądź po znalezieniu frajera, który za odpowiednim wynagrodzeniem weźmie winę na siebie. I mając dobrze wygadaną "papugę" kończy się to na pogrożeniu paluszkiem. Najważniejsze że ofiara nie został zabita na miejscu wypadku.
  Kary z kodeksu karnego w III RP przewidziane są dla maluczkich. Dla bogatych wyłączenia winy w kodeksie karnym wymyślił Falandysz - twórca pomroczności jasnej.
  Ale miejmy nadzieję, że za jakiś czas nastąpi V RP i "bekną" ci co uniknęli odpowiedzialności karnej w III i IV RP.

 • volabosco

  Oceniono 158 razy 142

  Kierowca pieprzył przez telefon albo był w "szoku" alkoholowym/marihuanowym.

 • proteusz33

  Oceniono 102 razy 54

  Internauci nagrali szalony rajd posła Ryszarda Kalisza. Parlamentarzysta jechał swoim luksusowym audi 100 km/h przez teren zabudowany.

  www.fakt.pl/ryszard-kalisz-100-km-h-przez-teren-zabudowany,artykuly,417624,1.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX