Telefon o bombie w sądzie w Gdańsku przerwał proces rodziny radnej PiS. Blokowała Marsz Równości

1. Rodzina gdańskiej radnej PiS zablokowała w zeszłym roku Marsz Równości
2. Rozprawę przerwano po telefonie o podłożeniu bomby w sądzie w Gdańsku
3. Zarządzono alarm i przerwę do 13.30, ale budynku sądu nie ewakuowano

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Telefon o podłożeniu bomby w budynku sądu w Gdańsku spowodował przerwę w procesie rodziny radnej PiS Anny Kołakowskiej, oskarżonej o blokowanie ubiegłorocznego Marszu Równości w tym mieście. To druga rozprawa w tej sprawie. Zeznania zaczęli składać policjanci, którzy pracowali przy ochronie imprezy. Tuż po godzinie 11.00 proces przerwano po telefonie o rzekomym podłożeniu bomby w budynku sądu. Nie zarządzono ewakuacji budynku, ale przerwa w procesie potrwa do 13.30 - informuje trójmiejska wyborcza.pl.

Nie posłuchali wezwań policji

Proces rodziny Kołakowskich zaczął się w marcu. Chodzi o wydarzenia z ubiegłego roku. Radna PiS, jej mąż, syn, córka oraz ich kolega usiedli wtedy na jezdni, blokując 1,5-tysieczną paradę.

Według zeznań policjantów, Kołakowscy nie posłuchali wezwań policji o opuszczenie jezdni i dlatego zostali usunięci siłą. Adwokaci broniący Kołakowskich twierdzą, że ich klienci mogli nie słyszeć wezwań funkcjonariuszy.

Kołakowscy to ta sama rodzina, która w ostatnią sobotę zorganizowała kontrmanifestację przeciw Trójmiejskiemu Marszowi Równości na rzecz praw mniejszości seksualnych. Anna Kołakowska wraz z mężem i córką przewodzili grupie narodowców, którzy starli się z policją. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, w tym 19-letnią córkę radnej Kołakowskiej.Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zlecił kontrolę, a prokuratura prowadzi śledztwo, czy policjanci, którzy zatrzymali córkę radnej, przekroczyli swoje uprawnienia.

- Mogę dostać grzywnę, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że minister Błaszczak coś z tym zrobi - komentowała wczoraj 19-latka w rozmowie z TVN24.

Więcej o tej sprawie czytaj tutaj>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Wiesz, czego nie mogą ci zrobić mundurowi? [QUIZ]

Przesadziłeś/łaś w piątkową noc. Czy strażnik miejski może odprowadzić cię na izbę wytrzeźwień?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Komentarze (79)
Telefon o bombie w sądzie w Gdańsku przerwał proces rodziny radnej PiS. Blokowała Marsz Równości
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 59 razy 55

  Po głupim uśmiechu tej gó...ary w rękach "siepaczy z policji" widać, jak ją bardzo maltretują!

 • losowynik

  Oceniono 44 razy 42

  "Mogę dostać grzywnę, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że minister Błaszczak coś z tym zrobi"
  Takie apele, to nie do Błaszczaka, tylko do prezydenta Du.y

 • jeremiah833

  Oceniono 39 razy 39

  pewnie córunia tej kwoki zadzwoniła albo jakiś naziol - koleś ten pisówy. Takie pajace kpią sobie z prawa , które "z całą surowością" traktuje - niepisowców.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 38 razy 36

  "- Mogę dostać grzywnę, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że minister Błaszczak coś z tym zrobi - komentowała wczoraj 19-latka w rozmowie z TVN24." - teraz wyobraźmy sobie gdyby rok temu coś takiego padło z ust córci radnego PO na temat ministra z rządu PO. Błaszczak w ogóle dajesz sobie sprawę że pannica dorobiła ci gębę?

 • jo1952

  Oceniono 38 razy 36

  Chyba oczywisty adres autora telefonu.Policja ma ustalone środowisko,gdzie ma szukać "żartownisia".

 • ruter77

  Oceniono 39 razy 33

  Co za rodzina trzeba ich odizolować od ludzi normalnie myślących.

 • micor

  Oceniono 35 razy 31

  W zeszłą środę facet przeskoczył ogrodzenie Pałacu Buckingham i przez kilka minut przechadzał się po ogrodzie zanim został zatrzymany. W piątek (czyli po 48 godzinach) usłyszał wyrok 6 miesięcy więzienia. Da się?? Da się. Tylko trzeba chcieć. Nad Wisłą banalna sprawa niezastosowania się do poleceń Policji i zakłócanie porządku trwa z nieskończoność. Ani to prawe ani sprawiedliwe, ale za to nasze polskie.

 • sybirak

  Oceniono 30 razy 28

  Błaszczak osobiście wykonał ten anonimowy telefon?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX