Dziennikarz i BYŁY polityk - tak Telewizja Polska przedstawia swojego szefa, Jacka Kurskiego

1. Na stronie TVP Kurski to ?polski dziennikarz i były polityk?
2. To on przygotował brutalne akcje polityczne w kampaniach wyborczych
3. Jeszcze cztery miesiące temu był podsekretarzem stanu w ministerstwie kultury

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na oficjalnej stronie TVP Jacek Kurski, prezes zarządu od stycznia, przedstawiony jest jako "polski dziennikarz i były polityk". Czy nie powinno być odwrotnie: polityk i były dziennikarz? Albo po prostu: Jacek Kurski - polityk?

- Podjąłem decyzję o czasowym wycofaniu się z czynnej polityki - takie oświadczenie złożył Kurski w 2014 roku, rezygnując z funkcji w partii Solidarna Polska. "Urlop od polityki", który zapowiadał, nie okazał się jednak długi.

- Wiem, że pamiętają mnie państwo jako ostrego, wyrazistego, twardego polityka. To prawda - w styczniu 2016 roku sam przyznał na konferencji prasowej, gdy został powołany na szefa TVP.Jest w polityce od 20 lat. Był posłem do Parlamentu Europejskiego, przez cztery lata zasiadał w naszym sejmie. Wcześniej był we władzach wojewódzkich.

Zmieniał partie jak rękawiczki: był rzecznikiem partii Jana Olszewskiego, potem wiceprezesem ZCHN i wszedł do AWS. Po klęsce tej partii wstąpił do PIS. Gdy przegrał w wyborach, poszedł do LPR Romana Giertycha. Ale zaczął intrygować z PiS-em i wrócił do tej partii.

"Dziadek z Wehrmachtu" i bulterier

Jego największy numer to "dziadek w Wehrmachtu" .W 2005 roku, przed pierwszą turą wyborów prezydenckich ujawnił, że dziadek Tuska był w Wehrmachcie. Tusk walczył wtedy z Lechem Kaczyńskim. Dziadek Tuska, owszem, był w Wehrmachcie, ale wcielono go siłą. Służba trwała tylko dwa miesiące, bo zdezerterował, wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Ale Kaczyński wygrał w II turze. Kurski oświadczył wtedy: - Robienie wyłącznie kampanii już mnie nie kręci. Będę bulterierem Kaczyńskich. Nie zawiodą się na mnie.

Nie zawiedli się. W ostatniej kampanii prezydenckiej Kurski przygotował numer przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu. Wyciągnął Piotra P., byłego oficera WSI, członka rady nadzorczej SKOK Wołomin, aresztowanego pod zarzutem założenia grupy przestępczej wyłudzającej kredyty. I zderzył to z tym, że Komorowski głosował przeciw rozwiązaniu WSI. Syn prezydenta też miał mieć związek z jedną ze spółek prowadzonych przez Piotra P. Komorowski wybory przegrał.Droga w jedną stronę

W styczniu został prezesem TVP. Od tej pory pracę straciło lub rozstało się z TVP kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów i wydawców. Wśród nich: Piotr Kraśko, Hanna Lis, Tomasz Lis, Beata Tadla, Diana Rudnik, Karolina Lewicka, Jarosław Kulczycki, Justyna Dobrosz-Oracz, Joanna Racewicz, Grażyna Torbicka.

"Wiadomości" TVP straciły w ostatnich miesiącach najwięcej widzów w swojej historii. W rankingu wolności mediów Polska spadła z 18 na 47 miejsce w rankingu wolności mediów według organizacji Reporterzy bez Granic. "Zmiany w TVP zagrażają pluralizmowi" - uznała ta międzynarodowa organizacja.

W TVP odcinek "Pegaza" został zdjęty z tłumaczeniem, że sztuka, o której opowiadał, miała obrażać uczucia rodzin smoleńskich. Nagrodzona Oscarem "Ida" Piotra Pawlikowskiego została poprzedzona informacją, że film "prezentuje żydowski punkt widzenia". Kurski w wywiadzie obiecywał, że jeżeli puści serial "Czterej pancerni i pies", to tylko z "jakimś wprowadzeniem prostującym kłamstwa".

Jarosław Sellin z PiS wypowiedział kiedyś słowa, które pasują do Jacka Kurskiego: - Z dziennikarstwa do polityki droga jest raczej w jedną stronę.

O zdjęciu "Pegaza" czytaj tutaj>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (149)
Dziennikarz i BYŁY polityk - tak Telewizja Polska przedstawia swojego szefa, Jacka Kurskiego
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 80 razy 64

  Płazińce, czyli inaczej robaki płaskie, to zwierzęta o dość prymitywnej budowie.
  Większość płazińców rozpoczyna się i kończy jednocześnie otworem gębowym.

 • duath

  Oceniono 67 razy 51

  Czcionką Arial Ghost tuż poniżej dopisek 'zawodowy, notoryczny kłamca i oszust'.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 61 razy 49

  a co mieli napisać? dupowłaz i czopek prezesa i były przyzwoity człowiek?

 • antykaczysta40

  Oceniono 58 razy 44

  Czy Kurski jeszcze nie wie, że takiego prezesa to Kaczor sobie kupuje w każdym podrzędnym sklepie z prezesami?

 • dojnysort

  Oceniono 50 razy 38

  "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi."

 • gaz-wegaz

  Oceniono 49 razy 37

  Wyjątkowa szmata, nawet jak na to środowisko, z którego się wywodzi.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 53 razy 37

  coby nie mówić ,gó... to gó... i żaden dezodorant, tego smrodu nie przykryje.

 • szaja25

  Oceniono 45 razy 31

  Jacek Kurski, człowiek bez przyszłości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX