Próbny egzamin gimnazjalny 2014, Operon, przedmioty przyrodnicze, matematyka, odpowiedzi i arkusze

Zobacz odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi na próbnym egzaminie gimnazjalnym z części matematyczno-przyrodniczej.


Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2014, Matematyka, OFICJALNE ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2014, Przedmioty przyrodnicze, OFICJALNE ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Gdzie zostaną opublikowane arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

Arkusze i klucze odpowiedzi są publikowane codziennie o godz. 11. Można je znaleźć w serwisie Edulandia.pl - zobacz odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2014. O godz. 10 znajdziecie odpowiedzi na stronie giełdagimnazjalna.pl.

Bezpośrednio po egzaminie w komentarzach pod tekstem dotyczącym konkretnego egzaminu będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Powiecie, jak Wam poszło, co Wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie. Wsparcie 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .Co to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to zapewnienie najwyższych standardów próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć swojego uczestnictwa w akcji, dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wygląda próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej?

Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z matematyki mają formę zamkniętą lub otwartą.

Zadania z przedmiotów przyrodniczych są zadaniami zamkniętymi. W nowej formie egzaminu gimnazjalnego jest mniej zadań z algorytmów i z umiejętności posługiwania się nimi. Pojawi się natomiast więcej zadań sprawdzających rozumienie pojęć matematycznych oraz umiejętność dobierania własnych strategii matematycznych do nietypowych warunków. Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej również trwa 150 minut. W ubiegłym roku próbny egzamin gimnazjalny z Operonem z części matematyczno-przyrodniczej okazał się dość trudny. Uczniowie otrzymywali średnio 49 proc. punktów z matematyki.

Z przedmiotów przyrodniczych wynik ten wyniósł 46,3 proc. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum otrzymywali średnio 57,1 punktów z matematyki. Natomiast z przedmiotów przyrodniczych średni wynik wynosił 59,1 proc. punktów. Trzeba przyznać, że to mało zadowalający wynik. Gimnazjaliści najwięcej problemów mieli z zadaniami, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnością wyprowadzania wniosku z prostego układu przesłanek. Zdający mieli również problem z rozumowaniem i argumentacją poszczególnych zadań. Najłatwiejsze okazały się zadania wymagające np. odczytania diagramu procentowego.

Próbny egzamin z matematyki najlepiej napisali uczniowie z województwa małopolskiego (59,4 proc.). Nieco gorzej poszło uczniom z województwa dolnośląskiego. Tu średni wynik zdawalności wyniósł 53,9 proc. Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem ma wskazać uczniom, nad czym muszą jeszcze popracować, by w przyszłości uzyskać zadowalający wyniki i dostać się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Chociaż egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, warto wyposażyć się w wiedzę i umiejętności, które z pewnością będą stanowić bazę podczas dalszej edukacji.

Zdjęcie Matematyka Egzamin gimnazjalny 2014 Testy i arkusze Zdjęcie Matematyka Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Matematyka krok po kroku Vademecum Egzamin gimnazjalny 2013
Matematyka Egzamin gimnazja... Matematyka Egzamin gimnazja... Matematyka krok po kroku Va...
źródło: Okazje.info


Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnego egzaminu z Operonem w części matematyczno-przyrodniczej?
Więcej o: