Adam Rybakowicz z RP załatwiał się na bydgoskiej starówce. Mandat? Nie, zasłonił się immunitetem

Adam Rybakowicz z Ruchu Palikota wolał załatwić swoje potrzeby na bydgoskiej starówce, choć tuż obok znajdowała się restauracja. Gdy policja interweniowała, okazał legitymację poselską. I na tym się skończyło, bo immunitet chroni posłów przed mandatami.
W nocy z 28 na 29 września policjanci podejmowali interwencję wobec mężczyzny oddającego mocz na starówce - potwierdza przedstawiciel bydgoskiej policji. Jak wynika z policyjnych informacji, mężczyzna okazał poselską legitymację, więc na tym interwencja się zakończyła. Notatka z tego zdarzenia trafi drogą służbową do Komendy Głównej.

Policja nie chce podawać szczegółów zdarzenia, choć przyznaje, że "rozmowa nie przebiegała tak, jak by sobie życzyli", co sugeruje niestosowne zachowanie posła.

Rzecznik: Przepraszam za posła Rybakowicza

Koledzy partyjni mogą być dla Adama Rybakowicza mniej łagodni niż bydgoska policja. Może zostać ukarany naganą, karą zawieszenia lub karą wykluczenia z klubu. - Będziemy nad tym debatować na posiedzeniu prezydium klubu, które zostało zwołane w trybie pilnym na jutro na godzinę 11 - zapowiada rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek.

- Zachowanie posła było jak najbardziej niestosowne. Przepraszam za niego, zresztą on sam też przeprosił. To absolutnie nie powinno się zdarzyć - komentował Rozenek w rozmowie z Gazeta.pl. Jak podkreślił, absolutną oczywistością jest też dobrowolne opłacenie przez Rybakowicza mandatu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (294)
Adam Rybakowicz z RP załatwiał się na bydgoskiej starówce. Mandat? Nie, zasłonił się immunitetem
Zaloguj się
 • alexy-dwa

  Oceniono 431 razy 389

  Nie rozumiem tych krytycznych komentarzy.Skoro zasłonił się immunitetem to znaczy że jest przyzwoitym człowiekiem.Cham wywalił by fiuta na wierzch niczym się nie zasłaniając.

 • alexx42

  Oceniono 451 razy 367

  i taka dzicz decyduje o losach państwa. Nic dziwnego, że kraj jest na krawędzi bankructwa i wszystko dookoła - szkolnictwo, pomoc medyczna, śmieci z hukiem się wali.

 • xxx-111

  Oceniono 261 razy 243

  Wielu ludzi o tzw. wysokim statusie społecznym (w tym posłowie itd.) to niebywali hipokryci (niemal schizofrenicy), którzy przed kamerą , publiką ą, ę , a po wódzie wychodzi z nich miks buractwa z prostactwem posypane chamstwem niebywałym, przy którym dialog i zachowanie tzw. parkowych żuli to niemal Wersal.

  Najgorsze jest to, że nic z tym nie można realnie zrobić.

 • swan_ganz

  Oceniono 368 razy 186

  przecież zawsze pisałem, ze ferajna od palikota to zwykłe obszczymury są i jak zwykle wyszło , że mam rację..

 • zigzaur

  Oceniono 231 razy 131

  Zachowanie posła kwalifikuje się do sikowej partii. Ale jest i tak mniej groźne niż wyczyny Kurskiego na drogach.

 • annabella73

  Oceniono 132 razy 112

  nakazać zapłacić za czyszczenie muru czy bruku z i wywalić posła-hołotę z RP - wtedy może będą traktowani poważniej

 • avatar70

  Oceniono 126 razy 78

  Jesli nie wywal? tej swini to I panu Palikotowi podziekuje przy urnie .. kolesiostwo = dyskfalifikacja..

 • tot14

  Oceniono 16 razy 14

  Może był pijany i zapomniał się. Mówi się trudno. Miał zwyczajnego pecha, bo został nakryty przez policję.

  Ale już SZCZYTEM GŁUPOTY było zasłanianie się przy takim wykroczeniu LEGITYMACJĄ POSELSKĄ!

  Przyjąłby mandat i nie byłoby sprawy. A tak Nie dość, że bez kultury to jeszcze bez rozumu!

  Ech, w Samoobronie również nie brakowało takich cudaków. Prostak pozostanie prostakiem nawet kiedy zgarnia co miesiąc 15 000 diety + darmowe przejazdy i noclegi w hotelach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX