Nowy dziennik na prawicy? "Sakiewicz sieje niepokój"

- Jeśli pan Sakiewicz chce zakładać dziennik, niech to robi. Ale w redakcji "Rzeczpospolitej" nic się nie zmienia - mówi w rozmowie z Presserwisem Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". To odpowiedź na deklarację szefa "Gazety Polskiej", który zaprosił na swoje łamy dziennikarzy "Rz" i zapowiedział chęć tworzenia nowego dziennika.
"Zapraszamy wszystkich publicystów, którym rządowa koncepcja funkcjonowania mediów nie daje możliwości debaty, do pisania w "Gazecie Polskiej" (...) Przystępujemy także natychmiast do organizowania nowego dziennika. Nie pozwolimy na to, by prawica pozostała bez własnych mediów. W ten wysiłek muszą się włączyć wszyscy - zadeklarował kilka dni temu Sakiewicz.

Co na to naczelny "Rzeczpospolitej"? - Jeśli pan Sakiewicz chce zakładać dziennik, niech to robi. W Polsce każdy ma do tego prawo. Ale w redakcji "Rzeczpospolitej" nic się nie zmienia, rozmawiałem już w tej sprawie z Grzegorzem Hajdarowiczem. Deklaracja pana Sakiewicza sieje jedynie niepokój - powiedział Paweł Lisicki w rozmowie z Presserwisem.

Podobny sceptycyzm wyraził publicyska "Rzeczpospolitej" Igor Janke. - Wierzę, że "Rzeczpospolita" będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach, a jej naczelnym pozostanie Paweł Lisicki - powiedział.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o: