To Spielberg zwolnił Megan Fox z "Transformers 3". "Za komentarz o Hitlerze"

W wywiadzie dla magazynu GQ reżyser serii "Transformers" Michael Bay ujawnił prawdziwy powód zmiany aktorki grającej rolę główną. Wcześniej informowano, że zwolniona Megan Fox "miała inne zobowiązania filmowe".
Bay ujawnił, że producenta filmu i legendę Hollywood - Stevena Spielberga - z równowagi wytrącił komentarz Megan Fox na konferencji prasowej, w którym porównała zachowanie reżysera na planie do Hitlera.

Wkrótce potem producenci filmu ogłosili, że Megan zastąpi 25-letnia brytyjska modelka Rosie Huntington - Whiteley. Fox jako powód swojej rezygnacji z realizacji trzeciej części cyklu oficjalnie podała "inne zobowiązania filmowe".

Tymczasem w wywiadzie promującym wchodzącą do amerykańskich kin 4 lipca trzecią część filmu reżyser nakreślił prawdziwe okoliczności jej zwolnienia: "Spielberg powiedział po prostu: zwolnijcie ją, natychmiast".

"Nędzna aktoreczka"?

Megan Fox grała rolę Mikaeli Banes w dwóch pierwszych częściach popularnego cyklu o wojnach robotów, dzięki którym wyrosła na międzynarodową gwiazdę i zdobyła miano jednej z najseksowniejszych aktorek Hollywood.

Krótko po rozpoczęciu zdjęć do trzeciej części udzieliła wywiadu, w którym stwierdziła, że Michael Bay "ma zapędy do bycia Hitlerem na planie". Część filmowej ekipy potępiła ja wtedy publicznie i wyśmiała jej kompetencje aktorskie.

"To Michael znalazł tę nikomu nieznaną dziewczynę i dał jej szansę, o której inne aktoreczki mogą tylko marzyć (...) I nagle stała się sławna! Stała się nową Angeliną Jolie! Chwilę, chwilę... pracowaliśmy z Angeliną i Megan NIE JEST drugą Angeliną. Bo Angelina to PROFESJONALTISTKĄ" - czytaliśmy wówczas w otwartym liście ekipy z planu "Transformers".

"Tego się po prostu nie robi"

Do najnowszego wywiadu Michaela Bay'a prawdziwa przyczyna nieobecności Megan w trzeciej części "Tranformers" pozostawała nieznana. Po wyjawieniu rewelacji Michael Bay powiedział, że sam nie poczuł się urażony wypowiedzią aktorki. A grający główną rolę męską we wszystkich trzech częściach Shia Le Boeuf skomentował: "Zaczęła p...ć głupoty o naszym kapitanie. A tego się po prostu nie robi"