Ziobro pozwie Lisa. Za "robienie loda"

Zbigniew Ziobro zamierza pozwać Tomasza Lisa. Chodzi o przytoczoną rzekomą wypowiedź europarlamentarzysty, iż pisząc o innym polityku pozytywnie na swoim blogu "zrobi mu loda". Pozew Ziobro zapowiedział w wywiadzie dla portalu Onet.pl.
- Za insynuacje pod moim adresem w tygodniku "Wprost", jestem zmuszony pozwać pana Tomasza Lisa, bo są znieważająca dla mnie i dla pana Janusza Wojciechowskiego, którego niezwykle cenię i szanuję za pracę europarlamentarzysty - mówił w rozmowie z Onet.pl Ziobro. Dodał, że jego zdaniem "zamieszczenie tego typu informacji jest obliczone na wywołanie konfliktu między nami".

Chodzi o artykuł w tygodniku "Wprost", w którym przytoczone są rzekome słowa Zbigniewa Ziobry twierdzącego, że pisząc pozytywnie na swoim blogu o Januszu Wojciechowskim "zrobi mu loda".

Europoseł zapowiedział też w wywiadzie skierowanie listu do szefa socjalistów w Parlamencie Europejskim Martina Schultza i szefa liberałów Guya Verhofstadta z prośbą o to, żeby "szykanowanie dziennikarzy w Polsce przez rządy PO było przedmiotem debaty" w PE.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o: