Masówki w kopalniach JSW. "Nie będzie porozumienia, będzie strajk"

Nie widać końca konfliktu wokół prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dziś związki od rana przed każdą zmianą organizują w kopalniach masówki, podczas których informują górników, że wciąż nie ma porozumienia poprzedzającego wprowadzenie firmy na giełdę.
Związkowcy chcą pilnego spotkania z ministrem skarbu. Chodzi im o podpisanie ostatecznego porozumienia dot. upublicznienia spółki. Liderzy związkowi chcą mieć na piśmie gwarancje zachowania władztwa korporacyjnego Skarbu Państwa w JSW oraz podziału akcji pracowniczych. Resort skarbu przekonuje zaś, że statut spółki i prospekt emisyjny zawierają już regulacje, o które chodzi związkowcom.

Związki zapowiadają strajk w kopalniach, jeżeli do 30 maja nie uda się zawrzeć pełnego porozumienia. Chcą rozmawiać na forum Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, gdzie wcześniej udało się podpisać porozumienie dot. 10-letnich gwarancji zatrudnienia.

JSW ma zadebiutować na giełdzie 6 lipca.

Pawlak o prywatyzacji JSW Każdy proces można zatrzymać

Więcej o:
Komentarze (5)
Masówki w kopalniach JSW. "Nie będzie porozumienia, będzie strajk"
Zaloguj się
 • 300zlotych

  Oceniono 1 raz 1

  Wywalic tych pier***onych darmozjadow!!!!Trzeba brac przyklad z Niemiec,tam ZZ sa finansowane tylko i wylacznie ze skladek czlonkowskich i g***o maja do gadania w polityce bo robia to co maja robic:bronic interesow pracownikow!!!!

 • jerzysm42

  Oceniono 1 raz 1

  Działacze związkowi nie chcą prywatyzacji JSW.
  W państwowej firmie mogą mieć za rozróby wyższe wynagrodzenia.
  Tylko jak na tym wyjdą górnicy.

 • competent

  Oceniono 1 raz 1

  Strajkujcie jak najdluzej.Az do zamkniecia waszych kopaln...

 • mam.swoj.mozg

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkich tych pogrzanych związkowców powinny wyje*ać na zbity pysk! Niech się cieszą, że mają robotę, a nie prywatyzację blokować. Oni by chcieli mieć na pewno jak w KGHM, coroczne trzynastki, czternastki, itp... Za dobrze mają i we łbach im już się od tego dobrobytu przewraca!

 • lejagal

  0

  Komune obalili bo bylo im i 99% spoleczenstwa zle. Buduje znakomita wiekszosc spoleczenstwa nowy system, nowy kraj i tez jest im zle. Przeciez kapitalizm to nie panstwo opiekuncze, tu wymagana jest inicjatywa, swoboda jednostki i dzisiaj to mamy. I co z tego? U nas poslem , politykiem i kolesiem byc- to najwazniejsze, ustawic sie i trzepac kase. A, trzeba tez macic ludziom w glowach- bo bez tego mozna kasy nie miec.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX