Lis o metaforze Zaremby o żydowskich policjantach: To ohydne

- Można uciekać w metafory, porównania, przenoście i przerzutnie, ale to jest coś co budzi kategoryczny sprzeciw etyczny. Człowiek przyzwoity nie używa takich porównań. To obrzydliwe - zgodzili się publicyści w Poranku Radia TOK FM: Tomasz Wołek, Tomasz Lis, i Wiesław Władyka odnosząc się do komentarza Piotra Zaremby - publicysty "Rzeczpopspolitej" i "Uważam Rze" - w portalu wpolityce.pl.
Podczas debaty publicystów w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis postanowił podzielić się znalezioną w portalu wpolityce.pl wypowiedzią Piotra Zaremby, publicysty "Rzeczpospolitej". - W ramach masochizmu i perwersji zaglądam czasem do tego portalu - powiedział Lis.

"Niech poseł Libicki się nie gniewa, ale jego satysfakcja z powodu współpracy z Czerską [mieści się tam redakcja "Gazety Wyborczej"] przypomina radość żydowskich policjantów, którym niemiecki okupant stworzył chwilowy komfort. Zwykle nie nadużywam słów, chodzi naturalnie o metaforę. Skazuje się przecież na eksterminację nie ludzi, a idee." - tymi słowami Piotr Zaremba skomentował tekst posła PJN Filipa Libickiego w "Gazecie Wyborczej".

- Słyszałem, że to jest w tym całym fanatycznym propisowskim klubie publicystów ten, który niuansuje, jest w stanie wypowiedzieć słowo ''ale''. Jeśli na tym polega niuansowanie to ja się poddaję - powiedział o Zarembie Tomasz Lis.

- To jest niestety przekroczenie kolejnej granicy przez Piotra Zarembę. Można uciekać w metafory, porównania, przenoście i przerzutnie, ale to jest coś co budzi kategoryczny sprzeciw etyczny. Człowiek przyzwoity nie używa takich porównań. To obrzydliwe - podsumował Tomasz Wołek.

- Powiedzmy sobie wprost: to jest ohydne. Głupie i ohydne - powiedział Lis.

Zgodził się z nimi Wiesław Władyka: - 1459 tekst napisany w tym tygodniu napisany przez Zarembę pokazuje, że on przestaje kontrolować słowa. Mam nadzieję, że przyjdzie do rozumu i wróci do jakiejś estetyki, bo to jest straszne - powiedział.

Jacek Żakowski wyciągnął z tej ogólniejszy wniosek. - Wydaje mi się, że to są objawy narastającego szaleństwa, związanego z usztywnieniem się sceny politycznej. Tak jak dynamika czasem powoduje gwałtowne zachłyśnięcia, tak usztywnienie powoduje zduszenie, w którym oczywistość wyniku sprawia, że ludzie zaczynają się dziwnie zachowywać. To absurd wynikający z poczucia, że wynik wyborów jest znany i nic się już nie stanie.

- Skoro w pewnych okolicach próbują sobie zawłaszczyć Herberta, to błagam, niech przyswoją sobie fragment wiersza Herberta o potędze smaku. "Tak wiec estetyka może być pomocna w życiu" napisał poeta - podsumował Lis.

Więcej o:
Komentarze (31)
Lis o metaforze Zaremby o żydowskich policjantach: To ohydne
Zaloguj się
 • funkenschlag

  Oceniono 11 razy 7

  Czy portal nie mógłby unieszkodliwić konto uzytkownika "junkier" za szerzenie treści niezgodnych z regulaminem?

 • jerzy30

  Oceniono 13 razy 5

  junkier faszysto
  Metafora.
  ja metaforycznie powiem ze Bender to podly faszysta i komunista.

 • kolberg88

  Oceniono 3 razy 3

  do psychiatryka juz natychmiast PISO DEWIANTA

 • fakiba

  Oceniono 5 razy 3

  Zaremba wymyślił hasło o przemyśle nienawiści i jak widać bardzo chętnie je stosuje do tych co nie mylą tak jak on i RZ

 • jerzy30

  Oceniono 9 razy 3

  junkier ty je ny faszysto

 • jerzy30

  Oceniono 9 razy 3

  Zaremba to fanatyczny katolik pelen ludzkiego milosierdzia.Zydowskiemu Jezusowi okupant [czyli rzymscy oprawcy tez dali chwilowy komfort [nie katowali go bez przerwy
  Zaremba zapomina kim byl z pochodzenia Jezus

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że jest zdjęcie, bo bym nie skojarzył.
  Teraz wiem, kto to jest Zaremba. to kaczy pachołek i nie można wymagać żeby coś mądrego powiedział.

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 2

  "pouczający człowieka wielkiej kultury Piotra Zarembę"... NO, TERAZ junkier TO POJECHAŁEŚ PO BANDZIE... I JESZCZE : "lewicowi redaktorkowie LiS, Żakowski i Wołek " - ten Wolek - to mi szczegolnie pasuje na lewicowego redaktorka... Jezeli Wolek to lewicowiec - to ty - junkier - pewnie jakiś filosemita ???

 • tym-oteusz

  Oceniono 6 razy 2

  Ta metafora nie ma charakteru antysemickiego! To jest typowe "argumentum ad Hitlerum" - tym razem do nazistów została przyrównana Gazeta Wyborcza.

  Oczywiście, zgodnie z Prawem Godwina Zaremba przegrał tę dysputę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX