Kim jest piękna Pippa Middleton? Świat zafascynowany siostrą księżnej Catherine [ZDJĘCIA]

Z gracją dźwigała tren wybranki księcia Williama, z elegancją i swobodą gawędziła z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, a później z ciepłym uśmiechem na ustach pozdrawiała zgromadzony tłum z karocy. - Kim jest ta piękna dama? - pytali zafascynowani obserwatorzy z całego świata. To Philippa Middleton, młodsza siostra Kate.
Philippa Charlotte Middleton, zwana pieszczotliwie Pippą, od wczoraj jest na ustach całego świata. Śledzących ślub są zachwyceni wdziękiem i godnym królewskiego dworu spokojem, jakim promieniowała siostra księżnej Catherine podczas uroczystości.

Wielkie wejście

Gdy przed południem 27-letnia Pippa przyjechała do Opactwa Westminsterskiego w otoczeniu kilkuletnich druhen, zgromadzeni gapie westchnęli z zachwytu. Długa biała suknia projektu Sary Burton podkreślała smukłą figurę siostry Kate. W uszach miała diamentowe kolczyki, a we włosy wpięła ozdobę z konwalii. "W tym momencie nawet mężczyźni obojętnie śledzący królewski ślub nagle zainteresowali się uroczystością" - zauważa "Daily Mail".

Pippa przywitała Kate przed Opactwem i komplementowała jej wygląd. Późnej przez całą ceremonię pilnowała trenu sukni siostry. Po ślubie z uśmiechem gawędziła z księciem Harrym, drużbą Williama. Zabawiała też rozmową męża królowej Elżbiety, księcia Filipa.

Na wieczorne przyjęcie Pippa przebrała się w zdobioną kamieniami szmaragdową suknię. Dzień po ślubie razem z rodziną opuszczała luksusowy hotel Goring ubrana w obcisłe białe dżinsy i szafirową marynarkę. "Ani śladu kaca po wczorajszej imprezie" - komentuje z uznaniem "Daily Mail".

Oczy całego świata zwrócone na Pippę

Obie siostry Middleton od dawna goszczą na łamach kolorowych gazet. Dotychczas związek Kate z księciem Williamem sprawiał, że to na starszej siostrze skupiona była uwaga mediów. "Teraz to wszystko się zmieni" - prorokują brytyjscy dziennikarze.

"Pippa o włos nie przyćmiła swojej siostry Kate" - pisze w komentarzu "Daily Telegraph". Redaktorzy gazety zachwycają się "skórą koloru miodu", "perłowymi zębami" i "niesfornie kręconymi włosami". Urodę i styl Pippy chwali także "The Huffington Post" - portal poświęcił jej aż trzy galerie zdjęć.

Niestety już zajęta...

Oprócz urody Pippa może pochwalić się dobrym wykształceniem. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie w Edynburgu. Po studiach pracowała w firmie organizującej przyjęcia.

Na Faceboku lawinowo powstają strony poświęcone pośladkom pięknej Brytyjki. "Ta dziewczyna ma niesamowite szczęście. Przyciąga wszystko co najlepsze: zainteresowanie mężczyzn, projektantów mody i innych, a nie ma żadnych obowiązków. Została księżniczką bez wad tej pozycji" - komentuje pisarka Plum Sykes.

Wszystkich młodych kawalerów, którzy zainteresowali się Pippą musimy jednak rozczarować - młodsza siostra Kate jest związana z Alexem Loudonem, krykiecistą i finansistą z londyńskiego City.

Więcej o: